تیم‌های بهداشتی دولت افغانستان و طالبان به گونه مشترک علیه کرونا مبارزه می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسئولان ریاست صحت عامه(بهداشت) ولایت فاریاب در شمال افغانستان چهارشنبه 15 آوریل اعلام کردند، تیم های صحی(بهداشتی) دولت و گروه طالبان به گونه مشترک علیه ویروس کرونا در این ولایت مبارزه می‌کنند.

محمد نعیم مصمم، رئیس صحت عامه ولایت فاریاب به روزنامه «اطلاعات روز» گفت، دوبار نشست‌های مشترک میان تیم‌های صحی دولت و گروه طالبان به هدف مبارزه و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در ولسوالی «پشتونکوت» این ولایت صورت گرفت و وی نیز در این نشست‌ها اشتراک کرد.

مصمم اضافه کرد، در این نشست های مشترک در مورد چگونگی اطلاع‌ رسانی، شناسایی موارد مشکوک به ویروس کرونا، ضدعفونی‌ کردن مناطق تحت نفوذ طالبان و تطبیق فیصلۀ کمیته‌ ولایتی مبارزه با این ویروس در مورد محدودیت گشت‌ وگذار بحث شده است.

وی علاوه کرد، در نتیجه‌ این نشست‌ها، یک تیم صحی مشترک از دو طرف برای اطلاع ‌رسانی در ولسوالی‌های 14 گانه‌ ولایت فاریاب توظیف شده و کارش را آغاز کرده است و روز پنج شنبه 16 آوریل این تیم ها وارد ساحات تحت کنترل طالبان خواهند شد.

محمد نعیم مصمم اظهار کرد، با تعهد طالبان، برگزاری تمام مراسم‌ های عروسی، شیرینی‌خوری، فاتحه‌خوانی و گردهمایی ‌ها در مناطق تحت نفوذ طالبان لغو شده و تمام هوتل ‌ها و حمام‌ ها مسدود شده است.

قابل ذکر است که ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان به تاریخ 27 مارس 2020 اعلام کرد، این گروه در ولایت کندز در شمال شرق افغانستان بخش ویژه‌ای برای مبارزه با ویروس کرونا ایجاد کرده است.

مجاهد گفت، از طریق «ملاامامان» در تمام ولایت‌های افغانستان در ساحات تحت کنترل طالبان در راستای مبارزه با ویروس کرونا اطلاع رسانی شده و برگه‌های معلوماتی در رابطه به جلوگیری از این ویروس در میان مردم توزیع شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید