بازگشت بیش از 242 هزار مهاجر افغان از ایران طی چهار ماه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سازمان بین‌المللی مهاجرت چهارشنبه 15 آوریل اعلام کرد، طی چهار ماه سال جاری میلادی 242 هزار و997 مهاجر افغان از ایران به افغانستان بازگشت کرده‌اند.

این سازمان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، این مهاجرین افغان از تاریخ 4 ژانویه الی 11 آوریل امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا از ایران به کشور شان بازگشت کرده‌اند. در این اعلامیه آمده مهاجرین افغان از طریق مرزهای نیمروز و اسلام قلعه وارد افغانستان شدند.

در این اعلامیه به بازگشت افغان ها از پاکستان نیز اشاره شده و آمده است، طی چهار ماه سال جاری یک هزار و 833 مهاجر افغان از پاکستان بازگشت کرده‌اند.

از سوی دیگر، ولایت هرات در غرب افغانستان مرز مشترک با ایران دارد گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران و بازگشت روزانه هزاران مهاجر افغان از آن کشور باعث شده که هرات به یکی از آسیب پذیرترین ولایت‌های افغانستان در بخش شیوع کرونا تبدیل شود.

در همین حال، وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان اعلام کرد، یک پایه دستگاه «حرارت سنج اتومات» در مرز اسلام قلعه هرات (نقطه صفری ایران) نصب کرده و مهاجرین که از ایران وارد کشور شوند مورد بررسی بهداشتی قرار می‌گیرند.

این وزارت اعلام کرد، تعداد مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 784 نفر رسیده است که از این میان 306 مورد آن مربوط به ولایت هرات می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم