چین با آزمایش دو واکسن ضد کرونا روی انسان موافقت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دولت چین روز سه شنبه 14 آوریل از موافقت خود برای آزمایش دو واکسن ضد ویروس کرونا که تاکنون جان بیش 100 نفر را گرفته، خبر داد.
این دو واکسن پس از طی کردن مراحل تست بالینی، روی انسان آزمایش خواهد شد.

این دو واکسن چینی توسط شرکت «سینوواک بویاتیک»( Sinovac Biotec) در پکن و انستیتوی محصولات بیولوژیکی «ووهان» در زیر گروه صنایع دارویی ملی – دولتی چین ساخته شده است.

چین پیش از این نیز در ماه مارس، مجوز انجام آزمایشات بالینی دیگری در باره واكسن ضد ویروس كرونا را كه توسط آكادمی علوم پزشکی نظامی چینی و شركت بیوتكنولوژی «كانچینو» که در هنگ كنگ ثبت شده است، را صادر کرده بود.

مجوز چینی پس از آن داده شد که شرکت پیشرفت و توسعه داروی آمریکا «مدرنا» اعلام كرد، آزمایش‌های انسانی برای واکسیناسیون را با انستیتوی ملی بهداشت ایالات متحده آغاز کرده است.

این درحالی است که چین از روز گذشته هیچ مرگ و میر جدیدی را ثبت نکرده است.
وزارت بهداشت ملی چین روز سه‌شنبه اعلام کرد، روز گذشته یعنی دوشنبه 89 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت کرده است که این عدد در مقایسه با 108 مورد روز یکشنبه سیر نزولی مبتلایان به ویروس کرونا را در این کشور نشان می‌دهد.

کمیته بهداشت ملی چین اعلام کرد که 86 مورد از مبتلایان جدید از خارج از چین وارد شده بودند.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در چین تا روز گذشته به 82249 رسیده است و طبق آمار رسمی این کشور آمار جانباختگان 3341 نفر ثبت شده است. روز دوشنبه دولت چین هیچ گونه تلفات نداشته است.

ویروس کرونا که در چین شناسایی و شیوع پیدا کرد نزدیک به 120 هزار نفر قربانی در جهان گرفته است و شمار مبتلایان هم به 2 میلیون نفر رسیده است بدون آنکه تا این لحظه واکسنی برای از مقابله با آن پیدا شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم