چهارمین کاهش نرخ ابتلاء به کرونا در آلمان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

داده‌های موسسه بیماری‌های عفونی رابرت‌کخ نشان داد که روز، سه شنبه 14 آوریل، شمار موارد قطعی ابتلاء به کرونا در آلمان، 2082 مورد افزایش یافته و به 125098 رسید. این رقم بیانگر چهارمین کاهش در شمار موارد ابتلاء، پس از گذشت چهار روز از افزایش موارد است.

بر اساس همین داده‌ها، شمار جانباختگان با 170 مورد افزایش به 2969 نفر رسید.

دانشگاه جان هاپکینز روز سه شنبه 14 آوریل، اعلام کرد که شمار موارد ابتلاء به کووید 19 در سراسر جهان از مرز دو میلیون مورد فراتر رفته و ظرف 24 ساعت گذشته، 1509 مورد مرگ ناشی از کووید 19 در ایالات متحده ثبت شده است، این در حالی است که چین از روز گذشته، هیچ مورد مرگ و میر جدیدی را ثبت نکرده است.

برغم ادامه روند انتشار کرونا در سرتاسر جهان و هشدارهای مکرر سازمان بهداشت جهانی در خصوص عجله به خرج ندادن در برداشتن محدودیت های نقل و انتقال، آلمان درحال بررسی اجرایی کردن این گزینه است.

سیاستمداران برجسته آلمان پیش از دیدار روز چهارشنبه فردا با آنجلا مرکل، صدراعظم، درحال بحث و بررسی احتمال لغو محدودیت های اعمال شده در راستای مبارزه با پاندمیک کرونا هستند.

پیش بینی می شود مرکل و فرمانداران 16 ایالت آلمان، توصیه هایی را از آکادمی ملی علوم آلمان دریافت کنند که تاثیر بسزایی در بررسی امکان کاستن از محدودیت های نقل و انتقال و فاصله گذاری اجتماعی اعمال شده از نیمه مارس گذشته، خواهند گذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم