وزیر مشاور امارتی: باید فرصت تقویت امکان‌ برقراری صلح در یمن را غنیمت شمرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات متحده عربی دوشنبه 13 آوریل 2020 بر ضرورت به غنیمت شمردن فرصت تقویت امکان‌ برقراری صلح در یمن تاکید کرد.

به گزارش العربیه انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات حمایت و پشتیبانی بین‌المللی از تصمیم ائتلاف عربی به رهبری سعودی برای متوقف ساختن عملیات نظامی در یمن را ضروری دانست.

این مسئول اماراتی ضمن تاکید بر ضرورت به غنیمت شمردن فرصت تقویت امکان‌ برقراری صلح گفت نباید از آتش‌بس و نقض آن برای آرایش مواضع استفاده کرد و بر تاکید مجدد ائتلاف برای رسیدن به راه حل سیاسی فراگیر تاکید کرد.

انور قرقاش همچنین در توئیتی بر شبکه «توئیتر» افزود« حمایت و پشتیبانی بین‌المللی از تصمیم ائتلاف عربی به رهبری سعودی برای متوقف ساختن عملیات نظامی در یمن ضروری است».

او در ادامه گفت:«ضروری است فرصت تقویت امکان‌ برقراری صلح به غنیمت شمرده شود و نباید از آتش‌بس و نقض آن برای آرایش مواضع استفاده کرد».

وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات گفت، ائتلاف عربی همچنان بر جدیت برای رسیدن به راه حل سیاسی فراگیر تاکید می‌کند.

ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن یکشنبه اعلام کرده بود که شبه‌نظامیان حوثی در 48 ساعت پیش از آن 241 مورد، توافق آتش‌بس را نقض کردند.

ائتلاف عربی در این باره اعلام کرد که موارد نقض آتش بس از سوی حوثی‌ها شامل اقدامات نظامی خصمانه، با کاربرد انواع اسلحه سبک و سنگین و موشک‌های بالستیک است.

قرقاش همچنین با تاکید این که ائتلاف عربی و ارتش ملی یمن به آتش‌بس کامل ادامه می‌دهند، گفت «بالاترین درجه‌های خویشتن‌داری را در قواعد درگیری و همراه با حق واکنش مشروع برای وضعیت‌های دفاع از خود در جبهه‌ها به کار می‌گیریم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم