شمار مبتلایان به ویروس کرونا از مرز 2 میلیون نفر گذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دانشگاه جانز هاپکینز روز سه‌شنبه 14 آوریل 2020 اعلام کرد که تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا COVID-19 در سرتاسر جهان از مرز 2 میلیون نفر گذشت.

به گزارش خبرگزاری‌ها همچنین در ایالات متحده آمریکا در 24 ساعت اخیر 1509مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

بنا به آمار منتشر شده از این دانشگاه که مرجع اصلی ثبت موارد ابتلا به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن است تا ساعت 20:30 به وقت محلی آمریکا ویروس کرونا تا دوشنبه جان 23 هزار و 529 نفر در ایالات متحده آمریکا را گرفته است، کشوری که از نظر تعداد مبتلایان و جان باختگان مبتلا به کرونا در ردیف اول قرار گرفته است.

آمریکا با 55 هزار مبتلا به کرونا

بنا به گزارش «مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها ساختار مسئول سلامت و بهداشت در ایالات متحده آمریکا، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از مرز 550 هزار مورد گذشته است.

از سویی در ایالت نیویورک که هم‌اکنون به کانون انتشار ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا تبدیل شده، تعداد فوتی‌‌های مبتلا به ویروس COVID-19 به 10 هزار تن رسیده است، اما اندرو کومو فرماندار شهر نیویورک گفت که به شرط ادامه پایبندی به اصول قرنطینه و فاصله‌گذاری اجتماعی «بدترین‌ها» پشت سر گذاشته شده، اما چنانچه «حماقتی مرتکب شویم» تعداد مبتلایان و جان‌باختگان مجددا افزایش خواهد یافت.

بنا به اظهار روبرت ریدفیلد مدیرکل مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌‌ها ایالات متحده آمریکا به «اوج شیوع بیماری کرونا» نزدیک می‌شود.

از سویی وزارت بهداشت چین سه‌شنبه اعلام کرد که در مقایسه با 108 مورد در روز گذشته، امروز 89 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا به ثبت رسیده است.

در همین راستا کمیته بهداشت ملی خاطر نشان کرد که 86 تن از موارد جدید مبتلا به ویروس کرونا متعلق به اشخاصی است که از خارج از چین به این کشور وارد شده‌‌اند و تعدادشان نسبت به روز گذشته که 98 تن بوده، کاهش یافته است.

هیئت رادیو و تلویزیون چین گزارش داده بود که 79 تن از موارد مبتلای به ویروس کرونا به اقلیم هیلونجینانج در شمال شرقی چین که در مجاورت با روسیه است، مسافرت کرده‌اند.

با این حال تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در چین به 82 249 تن افزایش یافت اما تعداد فوتی‌ها در این کشور بر سطح 3341 تن ثابت مانده و روز یکشنبه هیچ گونه فوتی گزارش نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم