تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 714 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه(بهداشت) افغانستان سه شنبه 14 آوریل در نشست خبری در کابل گفت، در 24 ساعت گذشته 49 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به 714 نفر رسید.

به گزارش منابع خبری فیروز اضافه کرد، این مورد مثبت تازه شامل کابل 18 مورد، قندهار 15 مورد، بلخ شش مورد، هرات چهار مورد، غزنی چهار مورد و ننگرهار دو مورد می شوند.

او علاوه کرد، تا کنون 23 نفر بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و 40 نفر دیگر ابتلا به این ویروس بهبود یافته اند.

از سوی دیگر، سازمان صحی جهان(سازمان جهانی بهداشت) دوشنبه 13 آوریل بسته کمک های صحی به وزارت صحت عامه افغانستان سپرد.

پپر كورن، نماينده سازمان صحي جهان در افغانستان گفت: «این محموله شامل ده هزار کیت محافظتی و دوازده هزار کیت تشخیص برای ویروس کرونا می‌باشند».

در همین حال، فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه افغانستان گفت: «موادهاي کمک شده، مي‌ تواند ما را در راستاي حفاظت از جان کارمندان صحی در برابر ویروس کرونا و تشخیص واقعات مثبت اين ويروس کمک کند و در حال حاضر اين موادهاي صحي یکی از ضروریات مهم این وزارت به شما مي‌ رود».

براساس اعلامیه ای وزارت صحت عامه افغانستان فیروزالدین فیروز از همکاری سازمان صحی جهان ستایش کرده گفت، این سازمان یکی از همکاران مهم این وزارت است.

هم چنان براساس اعلامیه ای ارگ ریاست جمهوری افغانستان، میر رحمان رحمانی، رئیس مجلس نمایندگان کشور دوشنبه 13 آوریل در دیدار با رئیس جمهوری محمد اشرف غنی گفت، شفاخانه شخصی اش را با وسایل مجهز طبی برای مبارزه با ویروس کرونا در اختیار وزارت صحت عامه قرار می دهد. شفاخانه پنج طبقه ای وی در شهر کابل فعالیت دارد.

از جانب دیگر، اتحادیه اروپا شنبه 11 آوریل 2020 با نشر اعلامیه ای نوشت، برای مبارزه با ویروس کرونا 117 میلیون یورو را به افغانستان اختصاص داده که از این میان 50 میلیون آن به سکتور صحت عامه این کشور تخصیص یافته است.

هم چنان بانک جهانی نیز اخیراً 100.4 میلیون دالر امریکایی برای مبارزه با ویروس کرونا به افغانستان اعلام همکاری کرد

بیشترین بازدید موضوعات مهم