.
.
.

همزمان با شیوع کرونا؛ دولت ایران برای کمک به مستضعفان دست به دامن مردم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

معاون اول رئیس‌جمهوری ایران، همزمان با شیوع کرونا و توقف اکثر فعالیت‌های اقتصادی، از مردم، خیرخواهان و کسانی که از تمکن مالی مناسبی برخوردار هستند، درخواست کرد با کمک به نهادهای امدادی نظیر جمعیت هلال احمر به مستمندان کمک کنند.

شیوع جهانی ویروس کرونا باعث شده اقتصاد به شدت آسیب ببیند و برخی از اقشار مردم در تنگنای اقتصادی بیشتری قرار بگیرند. در این میان کشورهای مختلف برای حل این مشکل راه‌کارهای مختلفی را در پیش گرفته‌اند که از جمله کشورهایی مانند بریتانیا، آلمان، آمریکا و بسیاری کشورهای دیگر که دولت به مردم کمک مالی می‌دهد تا در دوران کرونا که ناگزیر شرایط قرنطینه حاکم است، برای تامین معیشت دچار مشکل نشوند، در ایران نیز با اینکه اعطای وام با سود 12 درصدی به عنوان کمک‌هزینه در نظر گرفته شده، دولت برای کمک به اقشار کم‌بضاعت از مردم خواسته تا به میدان بیایند و به دولت در این امر کمک کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، دوشنبه 13 آوریل 2020، اسحاق جهانگیری، با اشاره به شیوع کرونا در ایران و به کارگیری روش‌های پیشگیری از گسترش این بیماری، از آسیب دیدن برخی اقشار همزمان با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد.

او تاکید کرد که «باید بیشتر از کمک‌های مردم» استفاده شود و با یادآوری گفته رئیس‌جمهوری ایران گفت: «واقعیت این است که دولت در برهه کنونی با دو ویروس تحریم و کرونا همزمان مقابله می‌کند».

جهانگیری تاکید کرد که گر موضوع برای مردم خوب توضیح داده شود، مطمئن است که «حتماً از کمک‌های خیرین بیشتر، بهره‌مند خواهد شد».

به گفته او، «تعداد کسانی که نیازمند کمک هستند بیشتر از آماری است که دولت توانسته برای آنها مبالغی واریز کند»، بر همین اساس جهانگیری خواستار کمک مردم شد تا تعداد بیشتری از نیازمندان تحت پوشش قرار گیرند.

جهانگیری افزود: «از مردم و خیرخواهان و کسانی که از تمکن مالی مناسبی برخوردار هستند می‌خواهم که به صحنه بیایند».

معاون اول رئیس‌جمهوری ایران، در ادامه این کمک را به منظور یاری رساندن به «اقشار بی‌بضاعت» عنوان کرد.

این در حالی است که پیش از این ایران مدعی کمک به مستضعفان آمریکا شد و در همین راستا دو کامیون کمک‌های بشردوستانه را
به سوی دفتر حافظ منافع آمریکا ( سفارت سوئیس) فرستادند.

علی کیان یکی از اهداکنندگان این کمک به خبرگزاری فارس گفت: «این روزها شاهد وضعیت بسیار ناراحت کننده مردم مستضعف آمریکا هستیم، به خصوص وضعیت محرومان در شهر نیویورک، بر همین اساس دانشجویان بسیجی تصمیم گرفتند این محموله کاملا بشردوستانه را برای مردم مستضعف آمریکا ارسال کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم