کارشناس کاخ سفید: آمریکا احتمالا در آغاز ماه می ممنوعیت‌ها را برخواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

با افزایش شمار موارد مرگ و میر و مبتلایان به کووید 19در ایالات‌متحده، که در صدر فهرست کشورهای آسیب دیده از پاندمیک کرونا قرار دارد، کارشناس ارشد بیماری‌های واگیردار آمریکا، اعلام کرد که ممکن است تعدادی از مناطق این کشور از ابتدای ماه آینده، مجاز به رفع ممنوعیت‌های مرتبط به سیاست فاصله گذاری اجتماعی شوند.

آنتونی فوشی، اپیدمیولوژیست ارشد با توضیح این امر که هیچ دگمه‌ای وجود ندارد که بتوان با فشار دادن آن، امور را دوباره براه انداخت، تأکید کرد: شیوع کرونا در مناطق مختلف کشور، «بازگشت تدریجی و گام به گام» با توجه به میزان شیوع بیماری در نقاط مختلف کشور به وضعیت عادی را ایجاب می کند.

Advertisement

مدیر موسسه ملی بیماریهای عفونی در ایالاتمتحده، که اغلب در کنفرانس‌های روزانه کاخ سفید مربوط به تحولات بحران کرونا، در کنار ترامپ ظاهر می‌شود، توضیح داد که این پارامترها شامل جغرافیای ایالت، ماهیت شیوع کرونا در آن و خطر احتمالی شیوع بیماری در آینده می شود.

انتهای تونل تاریک

استفان هان، کمیسر سازمان غذا و داروی ایالات‌متحده (اف.دی.ای) روز یکشنبه 12 آوریل، اعلام کرد دولت ترامپ، اول ماه مه را به عنوان، تاریخ معین شده برای کاستن از محدودیت‌های ماندن در خانه در سراسر ایالات‌متحده در نظر می گیرد.او درعین حال هشدار داد که هنوز برای گرفتن تصمیم نهائی در مورد زمان احتمالی ایمن برای برداشته شدن محدودیت ها، زود است اما این هدف، متحقق خواهد شد.

وی در برنامه تلویزیونی «دیس ویک» (این هفته) در کانال «ای .بی.سی» افزود: «ما نور را در انتهای تونل تاریک می بینیم»، اما وی در عین حال خاطرنشان کرد: پارامترهای متعددی در تصمیم‌گیری نهایی در مورد زمان تصمیم‌گیری وجود دارند که باید درمورد برداشتن محدودیت‌ها با خیال راحت، در نظر گرفته شوند.

شایان ذکر است که محدودیت های مرتبط با سیاست فاصله‌گذاری اجتماعی که به دستور رئیس‌جمهوری آمریکا به مورد اجرا گذاشته شد، در تاریخ 30 آوریل، منقضی خواهند شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم