پادشاه سعودی برای مقابله با كرونا قانون منع رفت و آمد را تمدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ملک سلمان پادشاه سعودی شامگاه شنبه 11 آوریل 2020 به منظور مقابله با کرونا و ممانعت از شیوع این بیماری طی فرمانی قانون منع آمد و رفت این کشور را به مدت سه هفته دیگر تمدید کرد.

در فرمان پادشاهی سعودی آمده است، دستور تمدید قانون منع آمد و رفت با توجه به شاخص‌های فعلی و میزان شیوع ویروس کرونا در این کشور اتخاذ شده است.

Advertisement

به گزارش خبرگزاری «واس»، یک منبع رسمی در وزارت کشور سعودی اظهار داشت: «به پیوست مصوبه قانونی تاریخ 27 رجب 1441 برابر با 22 مارس 2020 در رابطه با ایجاد محدودیت‌های کاری برای جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا که به موجب آن قانون منع رفت و آمد به مدت 21 روز از روز دوشنبه 28 رجب 1441، برابر با 23 مارس 2020 تصویب شد و وزارت کشور برای تطبیق و اجرای آن تدابیر و اقدامات لازم را انجام داد، و با توجه به نرخ فعلی و شاخص‌های شیوع ویروس کورونا، خادم حرمین شریفین طی دستوری با قانون منع رفت آمد و شد تا اطلاع ثانوی، موافقت کردند.

وزارت کشور از همه شهروندان و مقیمان این کشور خواست تا به منظور حفظ سلامتی و ایمنی خود از دستورات صادره در زمینه محدودیت‌های برای مقابله با کرونا پیروی کنند. این وزارت در عین تاکید کرد، کلیه اقدامات پیشگیرانه فوق‌العاده که قبلاً در تعدادی از شهرها، شهرک‌ها و محله‌های مسکونی اعلام شده بود، همچنان پابرجا و همه افراد برای سلامتی خود باید به آن قوانین و مقررات پایبند باشند.

در همین حال وزارت بهداشت سعودی روز شنبه اعلام كرد، شمار مبتلایان جدید به ویروس كرونا در مناطق مختلف این کشور به 4033 نفر رسیده است.

دکتر محمد العبد العالی سخنگوی وزارت بهداشت سعودی در یک کنفرانس مطبوعاتی روزانه گفت: «از شمار 4033 مبتلایان به کرونا،3321 مورد از نوع سخت است که وضعیت 67 مورد از آنها بسیار وخیم گزارش شده که این افراد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت سعودی تعداد بهبودیافتگان کرونایی در این کشور را 720 نفر اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم