مرخص شدن جانسون از بیمارستان؛ آیا او کارش را از سر خواهد گرفت؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا، یک هفته پس از بستری شدن در بیمارستان سنت توماس لندن، به علت ابتلاء به کووید 19 و بحرانی شدن شرایط او و بستری‌شدن در بخش مراقبت‌های ویژه، سرانجام امروز یکشنبه 12 آوریل، از بیمارستان مرخص شد.

دفتر جانسون در این رابطه تاکید کرد که نخست‌وزیر بریتانیا، لندن را به مقصد مکان اقامت خود در یک روستا برای گذراندن دوران نقاهت تا بهبودی کامل از کووید 19، ترک کرد. سخنگوی دفتر جانسون گفت: «به توصیه تیم پزشکی نخست‌وزیر، وی بلافاصله به کار خود باز نخواهد گشت. او علاقمند است از تمامی کارکنان بیمارستان سنت توماس بخاطر مراقبت‌های بسیار خوبی که در مورد وی بکار رفته، تشکر کند.»

Advertisement

«من زندگی خود را مدیون آنها هستم»

نخست وزیر بریتانیا در اولین بیانیه خود در روز شنبه 11 آوریل، از زمان بیرون آمدن از بخش مراقبت‌های ویژه ، تأکید کرد که زندگی خود را مدیون کادر پزشکی بیمارستانی است که در آنجا درمان شده است. او گفت «من نمی‌توانم به اندازه کافی از آنها تشکر کنم. من زندگی خود را مدیون آنها هستم.»

گفتنی است که جانسون 55 ساله، حدود یک هفته پیش به دلیل افزایش علائم مداوم این بیماری به بیمارستان سنت توماس در مرکز لندن منتقل شد و در ششم آوریل نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری گردید و تا نهم ماه آوریل در این بخش، تحت درمان قرارداشت.

این در حالی است که ابریتانیا از نظر افزایش موارد ابتلاء و مرگ و میر ناشی از کووید 19، در وضعیت بحرانی بسر می‌برد.

مت هانکوک، وزیر بهداشت بریتانیا، روز شنبه 11 آوریل در مصاحبه با رادیو بی بی سی ، اظهار داشت که شمار موارد مرگ و میر در کشورش از ایتالیا وخیم‌تر است چرا که بریتانیا دارای جمعیت بیشتری است.

جمعیت بریتانیا حدود 66 میلیون نفر است، در حالی که ایتالیا حدود 60 میلیون نفر جمعیت دارد.

او در پاسخ به این پرسش که برغم جمعیت حدود 83 میلیونی آلمان، چرا شمار موارد ابتلاء و مرگ و میر در آلمان بسیارکمتر از بریتانیا است، گفت: «وضعیت آلمان به گونه ای است که مرا بشدت به تامل وادار می کند.»

با افزایش انتقاد از اقدامات دولت در مقابله با رو به وخامت گذاشتن بحران کرونا، وزرای کابینه اصرار دارند كه دولت گام‌های درست، به موقع و مطابق با توصیه مشاوران علمی را در پیش بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم