رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ایران: سر فیفا کلاه گذاشتیم و دروغ گفتیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ایران، اعلام کرد که در سال 1386 فدراسیون ایران، سر فیفا «کلاه گذاشته» و «دروغ» گفته است.

بعد از اینکه فیفا با برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال ایران، پیش از اصلاح اساسنامه آن مخالفت کرد، مقرر شد اساسنامه تغییر پیدا کند. روند اصلاح اساسنامه اما با حاشیه‌های فراوانی همراه شده است، از جمله اینکه در آن هنوز ماهیت فدراسیون به درستی مشخص نشده است.

Advertisement

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ایران نیز با تاکید بر این موضوع بر روشن شدن ماهیت فدراسیون تاکید کرده است. بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، یکشنبه 12 آوریل 2020، علی کفاشیان، از «ماهیت» نامشخص فدراسیون فوتبال و چگونگی نظارت دولت روی آن خبر داد.

به گفته او، اگر این فدراسیون یک نهاد مستقل غیردولتی قلمداد شود، وزارت ورزش و نهادهای دولتی نمی‌توانند نظارتی بر آن داشته باشند و چهره‌های بازنشسته می‌توانند کرسی‌های مختلف را در اختیار بگیرند اما اگر به عنوان نهاد عمومی و غیردولتی تعریف شود، دولت این اجازه را دارد که در صورت اجرای یک بند غیرقانونی، به این موارد ورود کند.

بر اساس آنچه کفاشیان بیان کرد، فدراسیون فوتبال ایران در حال حاضر، هویت نامشخصی دارد و در اساسنامه آن معلوم نیست که یک نهاد عمومی و غیردولتی است یا یک نهاد مستقل و غیردولتی.

او با اشاره به ماجرای اصلاح اساسنامه این فدراسیون در سال 1386 یادآور شد: «ما در گذشته فیفا را گول زدیم. وقتی در سال 86 اساس‌نامه توسط گروه 6 نفره از نمایندگان دولت و فیفا تصویب شد، آقای کیومرث هاشمی، عضو پیشین هیات رییسه فدراسیون در پیش گفتار اساس‌نامه نوشت که این نهاد مستقل و غیردولتی است. این موضوع صحت ندارد. ما سر فیفا کلاه گذاشتیم و دروغ گفتیم».

کفاشیان تاکید کرد: «نباید دروغ می گفتیم. الان باید بگوییم که نهاد عمومی غیردولتی هستیم. اگر قبول نکردند، قانون را به مجلس ببریم که مدیران بعدی به مشکل نخورند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم