کیانوش جهانپور: به زودی تست شناسایی آنتی‌بادی کرونا در دسترس خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت ایران بامداد یکشنبه 12 آوریل اعلام کرد که به زودی تست شناسایی آنتی‌بادی کرونا در دسترس خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، جهانپور در صفحه توئیترش در این باره نوشت: «با تلاش فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی به زودی تست شناسایی آنتی بادی کووید_19 و تست سریع کرونا براساس شناسایی آنتی‌بادی، در دسترس خواهد بود. این روش‌های تشخیص سریع، کم‌هزینه و فراگیر، اجرای مرحله‌ای فاصله گذاری هوشمند را در هفته‌های آتی تسهیل خواهد کرد.»

Advertisement

براساس این گزارش، با توجه به اینکه هنوز دارو و واکسن برای درمان و پیشگیری از ابتلا به کرونا تولید نشده است، بهترین روش برای مهار این اپیدمی که امکان فعالیت اجتماعی و بازگشایی مشاغل را فراهم می‌کند. همگانی شدن تست سریع کرونا و در دسترس بودن امکان آزمایش وجود آنتی‌بادی کووید ۱۹ در بدن افراد است.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت ایران، تاکنون در این کشور 70 هزار و 29 نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان بر اثر این ویروس به 4 هزار و 367 نفر رسیده است.

روز گذشته ( شنبه 11 آوریل) رئیس مدیریت بحران شهرداری تهران اعلام کرد که روند مبتلایان و فوتی‌ها در پایتخت ایران، نسبت به سایر نقاط، رو به افزایش است و وضعیت در این شهر مناسب نیست تا جایی که طی 10 روز آینده موج جدیدی از ابتلا به بیماری کرونا در تهران، مشاهده خواهد شد. رضا کرمی محمدی در نشست خبری مجازی، از «افزایش حجم درخواست کالاها» به میزان «5 تا 6 برابر» خبر داد.

او از عدم اجرای «دورکاری» به آن طریقی که مدنظر است، اشاره کرد و گفت: «برای دورکاری نیازمند توجه ویژه هستیم».

رئیس مدیریت بحران شهرداری تهران، تاکید کرد که وضعیت بحرانی همچنان بر تهران حاکم است و روند مبتلایان و فوتی‌ها در این شهر نسبت به کل ایران رو به افزایش است. او با بیان اینکه وضعیت تهران مانند دیگر نقاط ایران نیست گفت: «تا 10 روز آینده موج جدیدی از بیماری در تهران را خواهیم داشت».

کرمی محمدی ادعا کرد که «ضدعفونی معابر تاثیر به سزایی بر کنترل کرونا ندارد»، چون وسعت زیادی دارد و زمان بیشتری برای انجام آن لازم است.

او از ابتلای 134 نفر به کرونا در مجموعه شهرداری تهران که در میان آنها یک پزشک و چهار راننده تاکسی جان باخته‌اند، خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم