سازمان غذا و داروی آمریکا از دستگاه تصفیه خون برای درمان کرونا استفاده می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان غذا و داروی ایالات‌متحده (اف دی ای)، مجوز استفاده از سیستم‌های تصفیه خون را به عنوان بخشی از درمان‌های فوری برای بیماران بزرگسال مبتلا به ویروس کرونا (کووید- 19) صادرکرد.

این روش ممکن است برای بیمارانی که بالای 18 سال و بالاتر دارند، بکار رود که شرایط بیماری آنها، بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه ناشی از نارسایی تنفسی را ایجاب می‌کند.

بر اساس بیانیه صادر شده از سوی اف. دی. ای، این سیستم‌ها، از طریق فرایند فیلتر خون، میزان سیتوکین‌ها و عوامل التهاب‌زا را با تصفیه خون بیمار و تزریق مجدد آن به بیمار، کاهش می‌دهند.

این سیستم تصفیه خون، پروتئین‌های افزایش یافته درخون بیماران مبتلا را فیلتر کرده که با ابتلاء به کووید 19 همراه بوده و اصطلاحا «طوفان سیتوکین» نامیده می‌شود که می‌تواند منجر بروز التهاب شدید، شوک و نارسایی تنفسی و سپس نارسائی در سایر اندام‌ها شده و نهایتا به مرگ بیمار مبتلا به کووید 19 بیانجامد.

استفان‌هان، معاون کمیسر وزارت غذا و داروی ایالات‌متحده ( اف دی ای) گفت: «ما در تمامی بخش‌ها به کار خود ادامه می‌دهیم تا پیشرفت بسیاری از متدهای پیشگیری و درمان احتمالی را از طریق تسهیل دسترسی بیماران به بخش وضعیت‌های اضطراری و برخورداری حداکثری آن ها ازمراقبت‌های پزشکی و پشتیبانی درمانی در ارزیابی درمان‌های احتمالی، تسریع کنیم.»

هان افزود: «تصمیم به صدور مجوز استفاده از دستگاه‌های تصفیه خون، بخشی از تلاش برای ارائه گزینه‌های بیشتر در راستای درمان بیماران در بخش‌های مراقبت‌های ویژه، برای کاهش موارد مرگ و میر بیماران می‌باشد و تیم‌های ارزیابی به صورت تمام وقت در حال باز‌بینی تمامی محصولات پزشکی خواهند بود تا از این طریق، تامین کمک‌رسانی به مبارزه با بیماری ویرانگر را تسریع کنند.

گفتنی است که این دو سیستم تصفیه خون دارای مجوز کاربرد که «دی 2000 ادسوپشن کاتریچ دیپورو» و « اسپکترا اپتیا آفرسیس» نام دارند، از محصولات دو شرکت «ترومو بی سی تی» و « ماکر تراپیتیکس» هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید