دیدن صورت جانسون بریتانیائی‌ها را شوکه کرد؛ او درحال بهبودی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس گزارش‌ها، بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا که در اثر ابتلاء به کووید 19 در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شده، در حال بهبودی است.

این در حالی است مسئولان بریتانیا به مردم توصیه می‌کنند تسلیم وسوسه‌های خورشید درخشان بهاری نشوند و در تعطیلات عید پاک، به خارج از منازل خود نروند؛ به ویژه که شیوع ویروس کرونا درحال نزدیک‌شدن به پیک خود است.

مردم بریتانیا، آشکارا ناتوانی را در ظاهر جانسون 55 ساله درحال بیرون آمدن از اتاق مراقبت های ویژه بیمارستان سانت توماس، مشاهده کردند که بعد از گذراندن سه‌شب در این بخش به خاطر تب بالا و سرفه بستری شده بود، از آن بیرون می‌آمد.

پدر او استانلی جانسون، به بی بی سی گفت: «او باید استراحت كند.» وی از مردم بریتانیا به خاطر حمایت گسترده مردم تشكر كرد و از آنها خواست از این واقعه درس بگیرند.

جانسون اولین رهبر مهم جهانی است که در اثر ابتلاء به کووید 19 بستری شد و همین امر او را وادار به محول کردن وظایف خود به دومینیک راپ، وزیر امور خارجه نمود زیرا اپیدمی کرونا در بریتانیا به کشنده‌ترین نقطه اوج خود نزدیک گردید.

مجموع مرگ و میر ناشی از کرونا در بریتانیا به 7978 نفر رسید كه پنجمین رتبه در شمار مرگ و میر در جهان است.

استانلی جانسون گفت: «بورس نمی‌تواند به سرعت از تخت خارج شده و فورا به دفتر خود در خیابان داونینگ بازگردد و بدون گذارندن دوره نقاهت، کار خود را از سر بگیرد.»

دفتر نخست‌وزیر گفت که جانسون در «مراحل اولیه» بهبودی قرار دارد و مشخص نیست که وی چه مدت در بیمارستان خواهد ماند اما وضعیت رضایت بخش او، بسیاری را در داخل و خارج از بریتانیا خوشحال کرد تا جائی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا آن را «خبری عالی و مسرت‌بخش» توصیف کرد.

کری سیموندز نامزد جانسون که علائم ابتلاء به کرونا در وی مشاهده شده بود، تصویری را در توییتر نشر داد که بیانگر حمایت از کارمندان بخش بهداشتی به همراه تصویر دو دست در حال کف زدن بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید