وزارت بهداشت ایران: تعداد جان باختگان کرونا به 4 هزار و 110 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد، تاکنون 66220 نفر در این کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت 117 نفر در 24 ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان ناشی از این ویروس در کشور به 4110 نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن گفت: «از دیروز تا امروز 21 فروردین 1399 برایر با 9 آوریل، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 1624 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شده و با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 66220 نفر رسید.

او افزود:«متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 117 بیمار کووید 19 جان خود را از دست دادند و تاکنون 4110 نفر از بیماران، جان خود را از دست داده‌اند و دیگر در بین ما نیستند».

جهانپور اظهار کرد: «خوشبختانه روند بهبود یافتگان سرعت بالایی گرفته و تاکنون 32309 نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت گفت: 3918 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

جهانپور بیان کرد: تاکنون 231 هزار و 393 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، جهانپور گفت: «امیدواریم بعد از توفیق نسبی که در مرحله دوم فاصله گذاری اجتماعی یا فیزیکی حاصل شد، از روز 23 فروردین، فاصله گذاری هوشمند در سراسر کشور با بازگشت تدریجی مشاغل در کشور انجام شود. با تلاش شرکت‌های دانش بنیان، غربالگری وسیعی از طریق آزمون سلولوژیک ایجاد خواهد شد. با فاصله گذاری هوشمند می‌توانیم آرام آرام از مرحله مدیریت بیماری به سمت مرحله مهار آن حرکت کنیم».

وی بیان کرد: «تعداد موارد مرگ و میر در همه روزهای اخیر روند کاهشی داشته است و امیدواریم در روزهای آتی نیز این موضوع ادامه پیدا کند. امروز با 117مورد فوت یکی از کمترین آمارهای فوت را داشتیم. از همه مردم برای مشارکت در بسیج مقابله با کرونا متشکریم و امیدواریم مردم با در خانه ماندن و پرهیز از ترددهای غیرضروری و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی به نظام سلامت و ستاد مقابله با کرونا کمک کنند».

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت گفت: «روند کاهش در موارد ابتلا نیز اتفاق افتاده که بخش عظیم آن به خاطر مشارکت مردم و مشارکت بین بخشی است. نزدیک به نیمی از مبتلایان به کرونا در کشور بهبود یافته‌اند که عدد قابل توجهی است و باید به همکاران خود در نظام سلامت خسته نباشید بگوییم. با شروع فاصله گذاری هوشمند، تست‌های تشخیصی برای کووید 19 افزایش خواهد یافت و با گسترش تست‌ها، اقدامات گسترده‌تری را برای تشخیص خوشه‌های امن و ناامن ابتلا خواهیم داشت».

بیشترین بازدید موضوعات مهم