وزیر صحت‌عامه افغانستان: اپلیکیشن معلوماتی در مورد ویروس کرونا ایجاد کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت‌عامه (بهداشت) افغانستان پنج شنبه 9 آوریل اعلام کرد، اپلیکیشن معلوماتی در مورد ویروس کرونا در کشور ایجاد شد.

فیروزالدین فیروز وزیر صحت‌عامه افغانستان گفت، این اپلیکیشن در همکاری با وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی کشور ایجاد شده است. آدرس این اپلیکیشن www.corona.asan.gov.af می‌باشد.

Advertisement

براساس اعلامیه‌ای وزارت صحت‌عامه افغانستان، فیروزالدین فیروز اضافه کرد: «این اپلیکیشن ما را در راستای جمع‌آوری و ارایه ارقام واقعات ویروس کرونا، ارایه رهنمودهای صحی و وقایوی، آزمایش خودی در پیوند به ویروس کرونا، شناسایی ساحاتی که گردش این ویروس در آن بیشتر است کمک می‌کند».

وی در پیوند به آزمایش خودی که در این اپلیکیشن درج شده است اشاره کرده گفت، کسانی ‌که از مصاب شدن به ویروس کرونا شاکی اند و با استفاده از این پرسش‌نامه می‌توانند از مصاب‌شدن و نشدن‌شان به ویروس کرونا مطمئن شوند.

وزیر صحت عامه افغانستان علاوه کرد، 22 مرکز نمونه‌گیری برای شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا در نقاط کلیدی شهر کابل ایجاد شده و برای تجرید بیماران مبتلایان به این ویروس قصر دارلامان به ظرفیت 300 بستر، لیلیه‌های (خوابگاه) پوهنتون‌های پل تخنیک و کابل را آماده کرده است.

براساس گفته وزارت صحت‌عامه افغانستان، تعداد مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 484 نفر رسیده که از این میان 32 نفر بهبود یافته و 15 نفر فوت کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم