.
.
.

ساعاتی پس از اعلام آتش‌بس از سوی ائتلاف عربی؛ حوثی‌ها شهر مأرب یمن را بمباران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

چند ساعت پس از آنکه ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه چهارشنبه 8 آوریل 2020 در پاسخ به فراخوان‌های سازمان ملل متحد آتش‌بس دو هفته‌ای در یمن اعلام کرد شبه‌نظامیان حوثی با موشک شهر مأرب در شمال شرق یمن را هدف قرار دادند که باعث وقوع انفجار مهیبی شد.

به گزارش العربیه به نقل از منابع یمنی شبه‌نظامیان حوثی علاوه بر پرتاب موشک به سوی شهر مأرب به طور هیستریک مناطق مسکونی در استان الحدیده در غرب یمن را گلوله باران کردند که این حملات تعدادی از قربانیان از جمله آنها چند کودک را در پی داشته است.

منابع محلی به «العربیه» گفتند که موشک حوثی پرتاب شده به نزدیکی ساختمان استانداری در مرکز شهر مأرب اصابت کرده است.

به گفته منابع محلی اصابت موشک حوثی به مرکز شهر مأرب انفجار مهیبی در پی داشته و نیروهای پلیس منطقه اصابت موشک را به طور کامل مسدود کردند و خودروهای اورژانس به محل حادثه شتافتند.

تا لحظه تهیه این گزارش جزئیاتی درباره میزان تلفات و خسارت‌های وارده به این منطقه منتشر نشده است.

از سویی معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن گفت که شبه‌نظامیان حوثی به فراخوان ائتلاف برای برقراری آتش‌بس با پرتاب موشکی که مناطق مسکونی در شهر مأرب را هدف قرار داده، پاسخ می‌دهند و همزمان با آن مناطق آزاد شده در استان الحدیده را گلوله‌باران کرده و عناصر شبه‌نظامی آنها در تلاشی ناکام برای بازپس‌گیری و کنترل مجدد پادگان البنات در شرق الجوف یورش بردند.

الاریانی در سلسله توئیت‌هایی بر صفحه «توئیتر» گفت تنش‌زایی‌های حوثی‌ها چند ساعت پس از آن صورت می‌گیرد که ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن آتش‌بس کامل دو هفته‌ای را در یمن اعلام کرد که این آتش‌بس عدم جدیت شبه‌نظامیان حوثی در پاسخ به برقراری صلح را آشکار کرد و نشان داد که آنها تنها آلت دست ایران هستند و منافع یمن و درد و رنج مردم این کشور که با خطرات انتشار ویروس کرونا مواجه هستند، برای آنها اهمیتی ندارد.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به کشورش را در رابطه با تنش‌زایی‌های شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های مختلف جنگ و ادامه جنایت‌هایشان علیه مردم یمن در استان‌های مختلف این کشور کاملا مسئول دانست.

الاریانی خواستار مواضع بین‌المللی با جدیت بیشتر برای محافظت از غیرنظامیان و توقف حملات به مناطق مسکونی و اماکن غیرنظامی به عنوان جنایت‌های جنگی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم