.
.
.

در پی شیوع ویروس کرونا؛ تجارت گوشت سگ در چین ممنوع می‌شود

چین از تهیه پیش‌نویسی که تجارت گوشت سگ را ممنوع می‌کند خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بر اساس گزارش «دجاکارتاپست»، پنج‌شنبه 9 آوریل 2020، پیش‌نویس قوانینی که توسط مقامات چینی تهیه شده و طی آن قرار است سگ‌ها به عنوان «حیوان همراه» به جای دام معرفی می‌شوند، مورد استقبال گروه حقوق بشر قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، وزارت زراعت و امور روستایی چین، فهرستی از حیوانات قابل تجارت را منتشر کرد که شامل خوک، گاو، مرغ و گوسفند است، اما سگ‌ها و گربه‌ها را مستثنی کرده است.

در فهرست جدید، همچنین مشخص شده است که دام‌ها به حیواناتی اطلاق می‌شوند که مدت‌هاست توسط مردم اهلی شده و پرورش می‌یابند تا محصولاتی مانند گوشت و تخم‌مرغ از آنها تولید شود.

چین در هفته‌های اخیر، فروش حیوانات وحشی برای مواد غذایی را ممنوع اعلام کرد و خطر ابتلا به بیماری‌هایی را که از حیوانات به انسان منتقل شده است، اعلام کرد.

تجارت غیرقانونی حیوانات به دلیل شیوع کروناویروس جدید که در سرتاسر جهان گسترش یافته و بیش از 87000 نفر را کشته است، مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.

در حالی که تجارت غیرقانونی حیوانات، همزمان با شیوع بیمای سارس در سال 2003 نیز ممنوع شده بود، اما با از بین رفتن شیوع این بیماری، بار دیگر این تجارت غیرقانونی از سر گرفته شد، اما به نظر می‌آید این بار، نشانه‌هایی مبنی بر جدی گرفتن چنین اقداماتی وجود دارد.

شهر جنوبی شنژن هفته گذشته، قانونی را تصویب كرد كه بر اساس آن، مصرف حیوانات وحشی از جمله گوشت سگ و گربه، ممنوع شد. اقدامی كه مورد استقبال فعالان حقوق حیوانات نیز قرار گرفت.

بر اساس تخمین یک گروه که در زمینه دفاع از حقوق حیوانات فعالیت می‌کند، برای تجارت گوشت، سالانه حدود 10 میلیون سگ، در چین کشته می‌شوند.

بر اساس این گزارش، سالانه هزاران سگ نیز، برای یک جشنواره در شهر یولین در استان گوانگزی جنوبی کشته می‌شوند و در اواخر ژوئن خورده می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم