تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 484 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان پنج شنبه 9 آوریل اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 40 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به 484 نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، این وزارت گفت، این 40 مورد مثبت تازه شامل نیمروز 14 مورد، کابل 10 مورد، قندهار 7 مورد، پکتیا چهار مورد، بامیان دو مورد، بلخ دو مورد و لوگر یک مورد می شوند.

به گفته این وزارت، تاکنون 15 نفر به شمول یک داکتر (پزشک) بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و 32 نفر ابتلا به این ویروس بهبود یافته‌اند.
وزارت صحت عامه افغانستان گفته است که تعداد باختگان شامل هرات چهار فوتی، بلخ چهار فوتی، کابل سه فوتی ننگرهار دو فوتی، دایکندی یک فوتی و تخار یک فوتی می شوند.

Advertisement

وزارت صحت عامه افغانستان اخیراً اعلام کرد، برای مبارزه با ویروس کرونا در کشور به 100 میلیون دالر نیاز است که بانک جهانی جمعه 3 آوریل اعلام کرد که کمک صد میلیون و 400 هزار دالری برای مبارزه با کرونا در افغانستان را تصویب کرد.

در اعلامیه‌ بانک جهانی آمده است، این مقدار پول به‌خاطر تقویت خدمات صحی برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا در 34 ولایت افغانستان ارایه خواهد شد.

از سوی دیگر، وزارت امور داخله افغانستان اعلام کرد، قیود روزگردی به منظور مبارزه با ویروس کرونا در کشور به خصوص در شهر کابل جدی تر شده است.

طارق آرین، سخنگوی این وزارت می گوید، برای مبارزه با ویروس کرونا، قیود روزگردی در شهر کابل از روز چهارشنبه 8 آوریل جدی تر اجرا شده است.

آرین اضافه کرد، نیروهای پولیس موظف اند که از رفت و آمد تمام شهروندان جلوگیری کنند، اما قوای امنیتی، کارمندان صحی، کارمندان آب‌رسانی، کارمندان رسانه ها، کارمندان مخابرات، کارمندان میدان هوایی، کارمندان عالی‌رتبه(بست اول و دوم) ، کارمندان بانک‌ها، صرافی‌ها و فابریکات وهم چنان افرادی که به خدمات صحی، امنیتی و غذایی نیاز دارند شامل این قیودات نمی شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم