.
.
.

ترامپ گام‌های بی‌سابقه‌ای را برای درمان‌ مبتلایان به کرونا اتخاذ می‌کنیم

ابتلا تعدادی از دیپلمات‌های آمریکایی در چین به ویروس کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه چهارشنبه 8 آوریل 2020 اعلام کرد کشورش بی‌درنگ گام‌های بی‌سابقه‌ای را جهت ارائه درمان‌هایی برای ویروس کووید- 19 اتخاذ می‌کند و در این راستا گفت که او موانع اداری بر سر راه ساخت دستگاه‌های تنفس مصنوعی را بر می‌دارد.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ در کنفرانس کمیته بحران آمریکا درباره آخرین تحولات شیوع همه‌گیر کرونا گفت « در مسیر درستی گام برمی‌داریم اما ممکن است تا قبل از پشت سر گذاشتن این بحران با روزهای سختی مواجه خواهیم شد».

او همچنین افزود:« از تمام آمریکایی‌ها می‌خواهم به قواعد فاصله‌گیری اجتماعی برای شکست دادن این دشمن (کرونا) پایبند باشند».

او در ادامه گفت« در مسیر درستی گام بر می‌داریم اما ممکن است تا قبل از پشت سر گذاشتن بحران کرونا با روزهای سختی مواجه شویم».
ترامپ گفت « تا قبل از بازگشایی مجدد کشور ناچار باید عقب‌نشینی بزرگی در منحنی شیوع همه‌گیر کرونا اتفاق بیافتد».

رئیس جمهوری آمریکا گفت که کشورش سال گذشته 452 میلیون دلار به سازمان بهداشت جهانی کمک کرده در حالی که چین در مقابل تنها 40 میلیون دلار به این سازمان کمک کرده است. او خواستار این شد تا این سازمان بین‌المللی فعال در زمینه بهداشت عملکرد بهتری داشته باشد.

از سویی مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا با بیان اینکه اکنون وقت مناسبی برای تبادل اتهامات نیست، اعلام کرد که ویروس کرونا برای اولین بار در چین ظاهر شده و این کشور می‌باید اطلاعات و داده‌هایی که در این زمینه در اختیار دارد را با جهان به اشتراک بگذارد.

پمپئو در این کنفرانس خبری همچنین گفت که تمامی سازمان‌های بین‌المللی و از جمله آنها سازمان بهداشت جهانی باید به وظایف‌شان عمل کنند.

وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنانش گفت که تعدادی از دیپلمات‌های آمریکایی در چین به ویروس کرونا مبتلا شده‌‌اند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز تعداد جان‌باختگان مبتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا از مرز 14600 تن گذشته و اکنون این کشور از نظر میزان تلفات پس از ایتالیا در ردیف دوم قرار گرفته است.

ایتالیا با 17669 مورد فوتی تاکنون بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده است. اسپانیا نیز با 14555 مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا پس از آمریکا در ردیف سوم قرار دارد.

مسئولان آمریکایی به شهروندان این کشور هشدار دادند که علی‌رغم منحنی‌ها و نمودارهایی که از سوی یک دانشگاه معروف تهیه شده و در بهترین حالت شمار فوتی‌های مبتلا به ویروس کرونا را 26 درصد و تا 60 هزار مورد تخمین زده استگ تعداد قربانیان مبتلا به ویروس کرونا اما در هفته جاری همچنان به طور فزاینده‌ای در حال ازدیاد است.

در ایالات متحده آمریکا اما تعداد روزانه افراد مبتلای فوت شده بر اثر کرونا چهارشنبه رکورد جهانی جدیدی را شکسته و به 1900 تن رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم