کناره گیری ساندرز از رقابت‌های انتخاباتی حزب دموکرات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

برنی ساندرز سناتور مستقل روز چهارشنبه 8 آوریل با خواندن بیانیه‌ای در برابر تیم انتخاباتی خود اعلام کرد که مسابقه ورود به کاخ سفید را واگذار کرده است.

بدین ترتیب ساندرز، پیروزی در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها را دو دستی به جو بایدن، نامزد مطرح این حزب تقدیم کرد که خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ماه نوامبر آینده و رقابت با دونالد ترامپ، آماده می‌سازد.

ساندرز اندکی پس از آن اعلام کناره‌گیری خود، قول همکاری با بایدن را داد و او را مردی شایسته احترام توصیف کرد.

تیم انتخاباتی ساندرز در بیانیه‌ای نوشت: «سناتور برنی ساندرز چهارشنبه 8 آوریل در تماس با همه اعضای تیم انتخاباتی خود، اعلام کرد که کمپین انتخاباتی‌اش را متوقف خواهد کرد.»

در ادامه همین بیانیه آمده است: «کمپین انتخاباتی، پایان یافت اما مبارزه، ادامه دارد.»

دیگر مسلم است که جو بایدن، معاون پیشین اوباما (77 ساله )، در 3 نوامبر آینده با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری جمهوریخواه، روبرو خواهد شد اما لازم است که حزب دموکرات طی کنفرانسی، او را رسما به عنوان نامزد این حزب، معرفی کند که این کنفرانس به دلیل شیوع بیماری همه‌گیر کووید 19 تا ماه اوت به تعویق افتاد.

با این کار،فعالیت‌های انتخاباتی ساندرز به پایان راه خود رسید. وی آشکارا رهبری یک کمپین چپ‌گرا را بر عهده داشت که پس از یک سری شکست در برابر بایدن میانه‌رو و معاون رئیس‌جمهوری پیشین، برای بار دوم کوشید تا نامزدی حزب دموکرات را تصاحب کند.

ساندزر، سناتور مستقل منتخب از ایالت ورمونت، در انتخبات درون حزبی سال 2016 حزب دموکرات در برابر هیلاری کلینتون نیز شکست خورده بود.

جو بایدن، رقیب ساندرز در انتخابات درونی حزب دموکرات، با تحقق پیروزی‌های گسترده، بشکلی کاملا روشن و غیر قابل تردید، امیدهای ساندرز برای تصاحب نامزدی حزب دموکرات را کاملا از میان برد.

به گزارش آسوشیتدپرس، بایدن در حال حاضر تنها چند قدم با معرفی خود به عنوان نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری آینده؛ فاصله دارد؛ آنهم در برهه‌ای که سایه ترس از کرونا بر تمامی آمریکا سنگینی می‌کند.

پیروزی‌های معاون رئیس جمهور پیشین، ضربه بزرگی بر سناتور برنی ساندرز وارد ساخت که تمامی توان و امیدهای وی به پیروزی، با وجود حمایت بیدریغ آفریقایی آمریکایی‌ها و طبقه کارگر سفیدپوست در سراسر کشور بر باد رفت.

در دیگر سو، دونالد ترامپ، پس از پیروزی‌های اولیه در فلوریدا و ایلینویز، موفق به کسب نامزدی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آینده گردید و توانست، تعداد مطلوب نمایندگان مورد نیاز برای نامزدی رسمی را بدست آورد که این امر با توجه به رقابت اندک درون حزبی جمهوری‌خواهان، قابل پیش‌بینی بود.

لازم به یاد‌آوری است با توجه به این که بسیاری از مردم از ترس ابتلاء به کووید 19 و در رعایت سیاست فاصله‌گذاری اجتماعی، در خانه می‌مانند و مدارس و شرکت‌ها بسته شده‌اند؛ انتخابات درون حزبی، اهمیت پیشین خود را نزد رای‌دهنده آمریکائی از دست داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم