ناکامی چین؛ از سرگیری تاخت و تاز کرونا و نگرانی از مبتلايان بدون علائم بیماری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پس از بروز تعادل نسبی در میانگین موارد ابتلاء و مرگ و میر در چین به نظر می رسد این ویروس بار دیگر در حال از سر گرفتن تاخت و تاز خود در این کشور می‌باشد.

کمیته بهداشت ملی چین اعلام کرد، سرزمین اصلی این کشور در روز چهارشنبه8 آوریل، 62 مورد جدید ابتلاء بهکووید 19 را ثبت کرده است؛ در حالیکه روز پیش از آن32 مورد بود و شمار مبتلایان آلوده به ویروس که از خارج آمده‌اند نیز افزایش یافت.

Advertisement

کمیته بهداشت چین افزود: «شمار مبتلایان وارد شده به سرزمین اصلی چین از روز سه شنبه 7 آوریل به 1042 مورد رسید که نسبت به روز قبل، 59 مورد افزایش نشان می‌دهد».

بدین ترتیب تعداد موارد قطعی ابتلاء در سرزمین اصلی چین به 81802 مورد و شمار مرگ و میرها به 3333 مورد رسید.

این درحالی است که مقامات چین سه شنبه 7 آوریل، محدودیت‌های قرنطینه‌ای را برای ساکنان شهر ووهان کانون شیوع ویروس برداشتند و روند عادی زندگی پس از 74 روز تعطیلی به وضعیت عادی بازگشت و با بازگشایی فرودگاه و برخی از قطارها و بزرگراه های آن، روال طبیعی أمور درووهان از سر گرفته شد.

مبتلایان بدون نشانه‌ عوارض بیماری

بحران مبتلایان بدون عوارض نیز امروز پدیدار شده، به طوری که شمار موارد جدید ابتلاء فاقد علائم، بیش از چهار برابر شده و به 137 مورد رسید.

مقامات چین تا زمانی که بیماران، علائمی مانند تب یا سرفه را نشان ندهند، این عده مبتلایان فاقد عوارض را در آمار مربوط به مبتلایان محاسبه نمی کنند
قابل توجه است العربیه نت مصاحبه ای با دکتر روی نسناس، متخصص لبنانی در زمینه بیماری های باکتریایی و غیرقابل درمان، درخصوص مبتلایان به کووید 19 فاقد عوارض انجام داده است.
نسناس گفت :«بیماری‌هایی وجود دارند که ما گرفتار آنها می‌شویم اما باعث بروز عالائم معینی در ما نمی‌شوند. در مورد کرونا ما هنوز نمی‌دانیم چه تعداد افراد مبتلا، فاقد عوارض و علائم هستند. ما نیاز بیشتری به اجرای بررسی‌ها داشته و می‌بایست در آزمایش‌های خون، پاد تن‌ها را مورد مطالعه قرار دهیم. در این صورت قادر خواهیم بود، افراد مبتلا و فاقد عوارض را تشخیص داده و نسبت عددی آنها با افراد دارای علائم را مشخص کنیم.بهدهر حال سیستم ایمنی بدن انسان در بیشتر أوقات بر ویروس غلبه می کند»

بیشترین بازدید موضوعات مهم