فعالیت یک شفاخانه خصوصی در کابل به دلیل شیوع کرونا موقتاً متوقف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان چهارشنبه 8 آوریل در نشست خبری در کابل گفت، فعالیت بیمارستان خصوصی «امیری» در کابل به دلیل شیوع ویروس کرونا موقتاً متوقف شد.

مایار اضافه کرد، یک داکتر این شفاخانه بر اثر ویروس کرونا جان باخته و 6.5 درصد کارمندان این شفاخانه به ویروس کرونا مبتلا شده اند. وی تاکید کرد، هیچ شفاخانه خصوصی در افغانستان قابلیت تشخیص ویروس کرونا را ندارد.

به گفته مایار، ویروس کرونا وارد مرحله گردش اجتماعی شده هیچ جای افغانستان مصئون نیست و مردم باید «بسیار زیاد مراقب صحت» شان باشند به توصیه های بهداشتی توجه جدی کنند.

مایار گفت، وزارت صحت عامه برای تمام ولایت های افغانستان براساس آمار واقعات و سطح آسیب پذیری بودجه تخصیص داده و تمام ولایت ها تحت توجه این وزارت قرار دارد.

وی ادامه داد، بخش آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در ولایت هرات در غرب افغانستان با کمبود لوازم بهداشتی رو به رو بود که صبح امروز چهارشنبه به این مشکل رسیدگی شد.

به گفته مایار، در ولایت های کابل، هرات، ننگرهار، بلخ و قندهار آزمایشگاه های تشخیص ویروس کرونا ایجاد شده و فعالند.

وزارت صحت عامه افغانستان اعلام کرد، آمار مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 423 نفر رسیده که 14 نفر بر اثر این ویروس جان باخته و 20 نفر دیگر ابتلا به این ویروس بهبود یافته اند.

در همین حال، طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در این نشست خبری گفت، برای مبارزه با ویروس کرونا، قیود روزگردی در شهر کابل از امروز چهارشنبه جدی تر اجرا شده است.

آرین اضافه کرد، نیروهای پولیس موظف اند که از رفت و آمد تمام شهروندان جلوگیری کنند، اما قوای امنیتی، کارمندان صحی، کارمندان آب‌رسانی، کارمندان رسانه ها، کارمندان مخابرات، کارمندان میدان هوایی، کارمندان عالی‌رتبه(بست اول و دوم) ، کارمندان بانک‌ها، صرافی‌ها و فابریکات وهم چنان افرادی که به خدمات صحی، امنیتی و غذایی نیاز دارند شامل این قیودات نمی شوند

بیشترین بازدید موضوعات مهم