سازمان مجاهدین خلق : شمار جانباختگان کرونا در ایران به بیش از 20 هزار نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سازمان مجاهدین خلق ایران، که بخش مهمی از اپوزیسیون رژیم جمهوری اسلامی ایران را تشکیل می دهد، شامگاه سه شنبه 7 آوریل 2020 اعلام کرد آمار جان‌باختگان بیماری ناشی از ویروس کرونا در 245 شهر ایران به 20400 نفر رسیده است .

سازمان مجاهدین خلق در بیانیه‌ای ضمن تاکید بر منابع داخلی این سازمان گفته است قطعاً آمار قربانیان از این عدد نیز بیشتر است و جمهوری اسلامی به دلیل عدم برداشتن هر نوع طرح پیشگرانه تلاش می کند حقایق را مخفی کند.

اپوزیسیون ایران با ارائه فهرستی از شهرهای مختلف ایران که بیماری کرونا به صورت فاجعه بار در آنها شیوع کرده است آمار جانباختگان را شهر به شهر را منتشر کرده است.

در بیانیه‌ای که به منظور ارائه آمار حقیقی جانباختگان در رسانه‌های شورای ملی مقاومت از آن تعبیر شده است، آمده است :«تعداد شهروندان ایرانی جان باخته در هر یک از استان‌های آذربایجان غربی 430 ، آذربایجان شرقی 335 ، اردبیل 445 ، بوشهر 40 ، چهارمحال و بختیاری 82 ، خراسان رضوی 1800 ، سمنان 350 ، قم 2050 ، کردستان 340 ، کرمان 345 ، کرمانشاه 630 ، کهگیلویه ، بوئر احمد 122 و لرستان 510 استان مرکزی 300 و همدان 560 بیان شده است».

اتهام مجاهدین خلق به راه‌اندازی جنگ روانی علیه جمهوری اسلامی

از سوی دیگر اکبر ترکان ، وزیر دفاع و وزیر حمل و نقل دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی و مشاور سابق روحانی با ابراز نگرانی از شرایط کنونی ایران در مصاحبه‌ای با خبر انلاین در تاریخ 6 آوریل، سال جدید را سالی سخت توصیف کرد. او مجاهدین خلق را به راه‌اندازی «جنگ روانی» علیه رژیم جمهوری اسلامی متهم کرد.

ترکان گفت: «ما علاوه بر ویروس Coruna، باید از ویروس «تیرانا» باید مقابله کنیم ».

او گفت :« اکنون ما با دو ویروس روبرو هستیم ، ویروس Corona و ویروس تیرانا ، پایتخت آلبانی ، جایی که 1500 تن از «منافقین» ( اعضای مجاهدین خلق ایران ) در اردوگاهی حضور دارند و آنها سالن های مجهز به اینترنت و کامپیوتر را فراهم کرده اند و هر روز به آنجا میروند و پشت کامپیوتر می‌نشینند و به جنگی روانی و الکترونیکی علیه جمهوری اسلامی مشغول هستند».

وزیر دفاع پیشین جمهوری اسلامی افزود:«منافقین» در آنجا سازماندهی شدند تا یک جنگ روانی علیه جمهوری اسلامی انجام دهند. آنها هر وقت برایشان امکان شد به شایعات و دروغ پراکنی دست می‌زنند».

واکنش رئیس شورای مقاومت به تصمیم مجلس و مقامات ایران

مریم رجوی رئیس شورای ملی مقاومت ایران در واکنش به سخنان ترکان و برخی از رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی گفت: «پریشانی و استیصال مهره‌ها و مقامات رژیم در مرحله پایانی و هیستری آنان علیه مجاهدین و مقاومت ایران را امری بسیار روشن و قابل فهم است. خودداری امروز «مجلس ارتجاع » از بررسی طرح «سه فوریتی تعطیلی یک ماه کشور» نشان دیگری از مشارکت خامنه‌ای و روحانی و دیگر سردمداران رژیم در طرح جنایتکارانه بازگرداندن مردم بر سر کار و روانه کردن آنها به قربانگاه کرونا است».

رجوی گفت: «این اقدام جنایت علیه بشریت است به‌خصوص که اکثریت قریب به اتفاق متخصصان رژیم بر این حقیقت تأکید دارند که اپیدمی کرونا مهار نشده و در بسیاری نقاط رو به گسترش است و بازگشتن به روال عادی قربانیان بی‌شماری بر جای خواهد گذاشت.»

شورای ملی مقاومت ایران که بخش عمده آن را مجاهدین خلق تشکیل می دهند جمهوری اسلامی را متهم می کند که با پنهانکاری و سانسور اخبار و اطلاعات مربوط به شیوع بیماری کرونا باعث فاجعه انسانی در ایران شده است. اپوزیسیون بارها از نهادهای بین المللی خواسته است تا جمهوری اسلامی را به دلیل عدم پیشگیری از این اپیدمی مجازات و مواخذه کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم