ترامپ: هفته سختی را در مقابله با ویروس کرونا پیش‌رو داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا سه‌شنبه 7 آوریل 2020 ضمن اعلام این‌که کشورش اکنون بیشترین تعداد تست‌های تشخیص کرونا را انجام می‌دهد مجددا تاکید کرد که آمریکا هفته سختی را پیش رو دارد.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ سه‌شنبه در کنفرانسی خبری همراه با کمیته ملی بحران آمریکا درباره شیوع همه‌گیر ویروس کرونا گفت:«در حال حاضر 10 نوع دارو در ایالات متحده آمریکا تحت آزمایش داریم».

ترامپ همچنین تاکید کرد که کشورش در سریعترین وقت ممکن فعالیت‌هایش را ازسر خواهد گرفت.

رئیس جمهوری آمریکا ضمن ابراز امیدواری تاکید کرد که کشورش به طور سریع در مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا گام بر می‌دارد.

ترامپ همچنین گفت که او از اعضای کنگره خواهد خواست تا بسته‌ای حمایتی به ارزش 250 میلیار دلار را به تصویب برسانند. ترامپ همچنین تاکید کرد که میلیون‌ها شرکت آمریکایی و کارگران‌شان از این طرح نجات بهره خواهند برد.

او همچنین افزود که «شرکت‌های کوچک نیاز به طرح نجات دارند زیرا که %25 از ستون فقرات اقتصاد کشور را تشکیل می‌دهند».

ترامپ همچنین توضیح داد که آفریقایی تباران آمریکا بیش از دیگران در ایالات متحده با خطر مبتلا شدن به ویروس کرونا مواجه هستند. و در این‌باره گفت:«از علل شیوع بیشتر بیماری (کرونا) در میان آنها(آفریقایی تباران آمریکا) اطلاعی در دست نداریم».

متوقف ساختن کمک‌های مالی به سازمان بهداشت جهانی

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سه‌شنبه پیش‌ از این اعلام کرد که موضوع متوقف ساختن کمک‌ها به سازمان بهداشت جهانی را بررسی می‌کند زیرا که به قول او سازمان بهداشت جهانی«به طور قبلی به ما درباره شیوع همه‌گیر ویروس اطلاع‌رسانی نکرده است».

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا، سه‌شنبه طی توئیتی در انتقاد از سازمان بهداشت جهانی تاکید کرد كه این سازمان عمدتاً از سوی ایالات متحده تأمین مالی می‌شود اما گرایش به چین دارد.

ترامپ با لحنی تهدید آمیز نسبت به سازمان بهداشت جهانی افزود: «ما این مسئله را بشکلی همه جانبه مورد بررسی قرار خواهیم داد. خوشبختانه من توصیه آنها را در مورد باز نگه داشتن مرزهایمان با چین رد كردم.»

طاعون به تمام معنی

ترامپ در کنفرانسی دیگر در حضور ایوانکا ترامپ شیوع همه‌گیر ویروس کرونا در جهان را «طاعون به تمام معنی» توصیف کرد.

ترامپ در ادامه بر ضرورت ادامه پایبندی به فاصله‌گذاری‌های اجتماعی تاکید کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده ضمن اشاره به این که اقتصاد آمریکا بزرگترین اقتصاد جهان است گفت:« در حال ابتکار ابزارهایی برای مقابله با شیوع همه‌گیر کرونا هستیم و در این راستا چنانچه ضروری باشد بسته‌های حمایتی بیشتری را ارائه خواهیم کرد».

بر اساس آخرین آمار، شمار اعلام شده موارد ابتلاء به ویروس کرونا در ایالات متحده و کانادا مجموعا به 401067 نفر رسیده و 12419 تن نیز در کانادا و آمریکا، جان باخته‌اند.

این در حالی است که براساس آمار اعلام شده از سوی خبرگزاری فرانسه در 19:00 به وقت گرینویچ به نقل از منابع رسمی، شمار مرگ و میر ناشی از کرونا ویروس در سراسر جهان در سه شنبه 7 آوریل به بیش از 80142 تن افزایش یافته و تاکنون تست کرونای 1397180 تن در 192 کشور جهان مثبت تشخیص داده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم