بنیان‌گذار توییتر یک میلیارد دلار از دارایی خود را برای مقابله با کرونا اختصاص داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جک دورسی، مدیرعامل و موسس توییتر بامداد روز چهارشنبه 8 آوریل اعلام کرد، یک میلیارد دلار از دارایی خود را برای مقابله با کرونا اختصاص داده است.

مدیر عامل و بنیان‌گذار شرکت‌های شبکه اجتماعی توییتر این مبلغ را به صورت سهام بخشی از شرکت «اسکویر» پرداخت می‌کند.

او در توییتر نوشت، مبلغ یک میلیارد دلار از سهام خود در شرکت اسکویر را که معادل 28 درصد دارایی‌های او است، برای تامین مالی مقابله با شیوع کرونا در سراسر جهان اختصاص داده و یک موسسه خیریه‌ای وابسته به این شرکت توییتر را تاسیس خواهد داد.

دورسی گفت که با این مبلغ شرکتی به نام «استارت‌اسمال» تاسیس کرده تا برای مقابله با کرونا در سراسر جهان تامین مالی کند.

دورسی گفت: «اما چرا اکنون؟ چون نیازها فوری تر شده‌اند و من می خواهم تأثیر آن را در طول زندگی مشاهده کنم».

او با ابراز امیدواری که این امر دیگران را به انجام کاری مشابه الهام می‌دهد افزود: «زندگی خیلی کوتاه است ، بنابراین بیایید هر کاری که می توانیم امروز انجام دهیم تا هم اکنون به مردم کمک کنیم».

بنیان‌گذار توییتر که مجله «فوربس» سقف اموال او را تا سه میلیارد دلار تخمین زده بود، تاکید کرد که پس از پایان همه‌گیری کرونا، این شرکت تلاش خود را به حمایت از «درآمد پایه جهانی» و همچنین سلامت و آموزش دختران متمرکز خواهد کرد.

 جک دورسی بنیانگذار توییتر
جک دورسی بنیانگذار توییتر

«درآمد پایه جهانی» نوعی از تامین اجتماعی است که در آن همه شهروندان یک کشور مبلغی پول را مستقل از درآمدهای دیگر خود به عنوان حداقل حقوق دریافت می‌کنند.

بزرگترین کمک مالی برای مبارزه با کرونا

این احتمالاً بزرگترین کمک مالی از یک فرد برای مبارزه با اپیدمی کووید 19 و پیامدهای ویرانگر آن چه در ایالات متحده آمریکا و چه در دیگر مناطق جهان است که تاکنون داده شد.

پیشتر نیز صاحبان برخی ابرشرکت‌های فناوری و شبکه‌های اجتماعی بخشی از دارایی خود را برای مقابله با کرونا اختصاص داده‌اند.

«جف بزوس» مالک شرکت آمازون مبلغ 100 میلیون دلار به بانک غذای آمریکا کمک کرد و «مارک زاکربرگ» مدیرعامل فیسبوک به همراه همسرش 25 میلیون دلار برای ساخت واکسن کرونا اختصاص داد.

همچنین بیل گیتس میلیاردر معروف آمریکایی و بنیانگذار شرکت مایکروسافت اعلام کرد که سرمایه مورد نیاز تولید برای شرکت‌هایی که نامزد ساخت واکسن کرونا هستند را تامین می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم