.
.
.

هشدار ترامپ به سازمان بهداشت جهانی: این سازمان گرایش به چین دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا، سه‌شنبه 7 آوریل، طی توئیتی در انتقاد از سازمان بهداشت جهانی تاکید کرد كه این سازمان عمدتاً از سوی ایالات متحده تأمین مالی می‌شود اما گرایش به چین دارد.

ترامپ با لحنی تهدید آمیز نسبت به سازمان بهداشت جهانی افزود: «ما این مسئله را بشکلی همه جانبه مورد بررسی قرار خواهیم داد. خوشبختانه من توصیه آنها را در مورد باز نگه داشتن مرزهایمان با چین رد كردم.»
ترامپ این پرسش را مطرح کردکه «چرا آنها چنین توصیه نادرستی به ما دادند؟»

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا، امروز (سه شنبه) 7 آوریل در توییتر اعلام كرد كه ایالات متحده از دعوت چین برای مقابله با پاندمیک كرونا در چارچوب تلاش های مشترك، استقبال می كند.

سخنگوی وزارت امور خارجه از پکن خواست كه تمام داده های مربوط به ویروس کرونا را به اشتراک گذاشته و به تیم های بین المللی اجازه دهد كه در مورد چگونگی شیوع این بیماری در چین تحقیق کنند و به شهروندان اخود اجازه دهد تا از ازادی بیان برخوردار باشند.

اورتگاس تاکید کرد که همکاری واقعی، مستلزم شفافیت و رویکردهای واقع بینانه است و نه صرف شعار.
بر أساس اخرین آمار ، شمار اعلام شده موارد ابتلاء در ایالات متحده و کانادا مجموعا به 384.947 نفر رسیده و 11.332 تن نیز در کانادا و آمریکا، جان باخته اند.

این در حالی است که براساس آمار اعلام شده از سوی خبرگزاری فرانسه در 11:00 به وقت گرینویچ به نقل از منابع رسمی، شمار مرگ و میر ناشی از کرو نا ویروس در سراسر جهان در روز سه شنبه 7 آوریل به 75 هزار و 542 نفر افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم