.
.
.

فرانسه از ایران خواست تا به تعهدات هسته‌ای‌ خود احترام بگذارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کاخ الیزه فرانسه شامگاه دوشنبه 6 آوریل 2020 در بیانیه‌ای اعلام کرد امانوئل مکرون رئیس جمهوری این کشور در گفت‌وگویی تلفنی با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران از تهران خواست تا به تعهدات هسته‌ای خود احترام بگذارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه شامگاه دوشنبه در گفت‌وگویی تلفنی با همتای ایرانی‌اش حسن روحانی ضمن اشاره به ضرورت همبستگی جامعه بین‌المللی در شرایط کنونی برای مبارزه با ویروس کرونا، از ایران خواست تا به تعهدات هسته‌اش پایبند باشد.

در بیانیه کاخ الیزه فرانسه آمده است:« (مکرون) آرزو دارد که ایران به تعهدات هسته‌ایش احترام بگذارد و از اتخاذ هرگونه تدابیر جدید متناقض با برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خودداری و در کاهش تنش‌های منطقه‌ای نقش ایفا کند».

در پایان ماه مارس گذشته وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که 4 محدودیت را به مدت 60 روز اضافی علیه برنامه هسته‌ای ایران تمدید می‌کند.

در همین راستا واشینگتن در بیانیه‌ای اعلام کرد که گسترش مستمر فعالیت‌های هسته‌ای ایران امری غیر قابل قبول است، و افزود که باج‌خواهی هسته‌ای رژیم ایران « یکی از بزرگترین تهدیدها علیه صلح و امنیت بین‌المللی است».

در این بیانیه همچنین به اظهارات گذشته ترامپ در سال جاری اشاره شده که گفته « هرگز به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد».

علاوه بر این وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که ایالات متحده به کاربرد تمامی ابزار دیپلماتیک و اقتصادی‌اش برای محدود کردن فعالیت‌های ایرانی بر هم زننده ثبات ادامه خواهد داد.

این در حالی است که محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران هشدار داده که ادامه اعمال تحریم‌ها علیه کشورش کمپین جهانی مبارزه علیه کرونا را تعطیل خواهد کرد و آن را امری غیر اخلاقی و غیر انسانی توصیف کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم