.
.
.

ترامب: حال بوریس جانسون در خطر است و به تیم پزشکان او کمک خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامب رئيس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه دوشنبه 6 آوریل 2020 اعلام کرد انتقال بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا به بخش مراقبت‌های ویژه به دلیل عوارض ابتلا به ویروس جدید کرونا امری خطرناک است و دولت الایات متحده آمریکا هم‌اکنون در حال بررسی راه‌کاری برای کمک به تیم پزشکان معالجه کننده جانسون است.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ شامگاه دوشنبه و در کنفرانس خبری روزانه‌اش درباره تحولات بحران شیوع همه‌گیر کرونا از تماس‌های مستقیم خود با تیم پزشکان معالجه کننده بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا خبر داد.

دولت بریتانیا شامگاه دوشنبه در بیانیه‌ای تاکید کرد که حال بوریس جانسون نخست وزیر این کشور که به ویروس کرونا مبتلا شده رو به وخامت رفته و در پی آن به بخش مراقبت‌های ویژه انتقال داده شد.

رئيس جمهوری آمریکا درباره تحولات مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشورش نیز اعلام کرد که در این زمینه «پیشرفتی بزرگ در مدت زمانی کوتاه حاصل شده است».

ترامپ همچنین به «پیگیری اوضاع بیمارستان‌ها در تمامی نقاط کشور» و «هماهنگی با فرمانداران ایالت‌ها» برای تامین نیازهای مختلف آنها به کمک‌های پزشکی اشاره کرد.

ترامپ افزود که روزانه 125 هزار نفر در آمریکا برای تشخیص بیماری ابتلا به ویروس کرونا مورد آزمایش قرار می‌گیرند که این تعداد روزانه تست کرونا در میان کشورهای جهان بیشترین است.

ترامپ همچنین گفت که دولت آمریکا 22 بیمارستان را در 18 ایالت این کشور و به منظور معالجه بیماران مبتلا به کرونا احداث می‌کند.

دونالد ترامپ نیز با تبدیل ناو جنگی متعلق به نیروهای مارینز آمریکا به بیمارستانی برای مقابله با کرونا در ایالت نیویوک موافقت کرد.

ترامپ همچنین طرح ابتکار و تلاش‌های شرکت اپل در مشارکت در ساخت ماسک‌های پزشکی با کیفیت بالا را تحسین کرد و متعهد شد در ماه‌های پیس‌رو بیش از 166 میلیون ماسک برای محافظت از کادرهای پزشکی در برابر خطر ابتلا به ویروس فراهم کند.

ترامپ در کنفرانس خبری خطاب به معاونانش بر ضرورت استفاده گارد ملی در انجام بسیاری از امور و ماموریت‌های مبارزه با کرونا تاکید کرد.

ترامپ درباره امکان تولید واکسن ضد کرونا به تلاش‌های دولتش در این زمینه و همکاری با شرکت‌های متخصص در زمینه داروسازی اشاره و تاکید کرد آزمایش‌های بالینی درباره 10نوع دارو در حال انجام است.

دونالد ترامپ همچنین یادآور شد که با جوبایدن که در حال حاضر بر سر نامزدی حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رقابت می‌کند، گفت‌وگوی تلفنی جدی درباره بحران کرونا انجام داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم