.
.
.

نخست وزیر بریتانیا به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت بریتانیا شامگاه دوشنبه 6 آوریل اعلام کرد، بوریس جانسون نخست وزیر این کشور که بر اثر ابتلای به ویروس کرونا شب گذشته به بیمارستان انتقال داده شد، بر اثر وخیم‌تر شدن حال او به بخش مراقبت‌های ویژه انتقال داده شد.

نخست وزیر بریتانیا از 27 ماه مارس پس از آنکه تست کرونا او مثبت نشان داد، در خانه قرنطینه بود اما از روز گذشته به بیمارستان انتقال یافته است.

دفتر نخست وزیری بریتانیا اعلام کرد، جانسون از دومنیک راب، وزیر خارجه این کشور خواسته است که به نیابت از او ریاست کابینه را برعهده بگیرد.

دولت بریتانیا دوشنبه شب در بیانیه اعلام کرد، حال بوریس جانسون رو به وخامت گذاشته است و به دلیل عوارض ناشی از ابتلای ویروس کرونا به بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو)منتقل شده است.

به گزارش روزنامه بریتانیایی «تایمز» پزشکان بریتانیایی معالج جانسون روز دوشنبه مجبور شدند دستگاه کمک تنفس برای او قرار دهند تا اکسیژن کافی برای جسم او تأمین شود.

جانسون 55 ساله شامگاه یکشنبه به بیمارستان «سنت توماس» در مرکز لندن انتقال یافت اما او هنگام انتقال به بیمارستان نه با امبولانس بلکه با یک خودروی معمولی رفت. او بعد از ورود به بیمارستان نیز از خوب بودن وضعیت روحی و جسمی خود خبر داد.

در همین حال دفتر نخست وزیری برتانیا تاکید كرد كه انتقال جانسون به بیمارستان یک تصمیم پیشگیرانه یا احتیاطی نبود بلکه بنا به توصیه پزشک معالج وی و با هدف انجام برخی آزمایشات به دلیل ادامه عوارض شدید بیماری کرونا مانند سرفه و تب شدید صورت گرفت.

روزنامه تایمز در سایت خود نوشت :«جانسون از سرفه مداوم و تب شدید رنج می‌برد و همین امر باعث شد پزشک معالج او از وی بخواهد تا به بیمارستان مراجعه کند و برخی آزمایشات را انجام دهد».

بر اساس گزارش «تایمز»، جانسون در بیمارستان آزمایش‌های مختلفی از قبیل آزمایش سلامتی کبد و کلیه، آزمایش میزان اکسیژن موجود در خون و گلبول‌های سفید انجام داده است او قرار است آزمایش مربوط به عملکرد قلب را هم انجام دهد.

دکتر سارا جارویس، پزشک او در این باره گفته است: « بیمارستان برای اطمینان از سلامتی ریه و ایمنی برونش‌های تنفسی جانسون اشعه ایکس به کار می‌گیرد، به خصوص اگر پزشکان معالج وی متوجه شوند که او در تنفس مشکل دارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم