.
.
.

لیو وارادکار؛ از پست نخست وزیری ایرلند تا پزشکی داوطلب برای مقابله با کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لیو وارادکار، نخست وزیر جمهوری ایرلند، برای کمک به هموطنان خود در بحران بیماری «کرونا» به شغل پزشکی پیشین خود بازگشت.

دفتر نخست وزیری جمهوری ایرلند روز یکشنبه 5 آوریل اعلام کرد، ليو وارادکار نخست وزیر این کشور به عنوان یک پزشک متخصص برای ارائه خدمات در زمینه پزشکی به صورت داوطلب ثبت نام کرده است.

وارادکار، اعلام کرد، او براى کمک به هموطنان ایرلندی خود در مبارزه با شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفته که داوطلبانه هفته‌ای یک روز برای ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها حاضر و کار پزشکی انجام دهد.

به گزارش شرق الاوسط به نقل از خبرگزاری رویترز، لیو وارادکار قبل از اینکه سیاستمدار شود به مدت 7 سال به عنوان پزشک مشغول به کار بود اما به دلیل روی آوردن او به سیاست از سال 2013 به بعد کار پزشکی نکرده است.

سخنگوی نخست وزیری ایرلند اظهار داشت: لیو در ماه مارس دوباره به کار قبلی خود به عنوان پزشک معالج بازگشت. او پیشنهاد داد که هفته‌اى یک روز در نهادهای بهداشتی مانند بیمارستان یا درمانگاه عمومی حاضر شده و به بیماران خدمات پزشکی ارائه دهد.

لیو وارادکار نخست وزير ايرلند ىر لباس پزشکی
لیو وارادکار نخست وزير ايرلند ىر لباس پزشکی

سخنگوی دفتر نخست وزیری افزود، بیشتر بستگان و دوستان لیو در زمینه‌ کارهای پزشکی و بهداشتی کار می‌کنند او نیز تصمیم گرفت در این شرایط بحرانی به مردم خود کمک کند و مشارکتی در این زمینه داشته باشد.

روزنامه «ایرلند تایمز» در این باره نوشت، وارادکار، علاوه بر کار سیاسی در پست نخست وزیری و ارائه خدمات درمانی در بیمارستان، به همه کسانی که احتمالاً به «کرونا» مبتلا شده‌اند، از طریق مکالمه‌های تلفنی به آنها توصیه‌های مفید و راهنمایی‌های پزشکی ارائه می دهد.

این روزنامه نوشت : « پدر لیو پزشک، مادرش پرستار و دو خواهرش و همسرانشان در زمینه مراقبت‌های بهداشتی مشغول به کار هستند.

روی آوردن مجدد لیو به کار پزشکی پس از آن صورت گرفت که سایمون هریس، وزیر بهداشت ایرلند، ماه گذشته طی فراخوانی با شعار : «کشور به شما احتیاج دارد» از همه کسانی که در زمینه بهداشتی می‌توانند به صورت داوطلبانه و بدون دریافت مزد کار کنند خواست تا در شرایط کنونی ثبت نام کنند و به ارائه خدمات پزشکی به کشورشان بپردازند.

علاوه بر لیو نخست وزیر ایرلند تاکنون 70 هزار نفر از شهروندان این کشور به فراخوان وزیر بهداشت پاسخ داده و برای ارائه خدمات ثبت نام کردند.

لئو وارادکار،نخست وزیر جوان‌ترین رهبر سیاسی در تاریخ ایرلند است. او پزشک عمومی، از پدری هندی و مادری ایرلندی زاده شد. لیو از سنین جوانی به سیاست روی آورد و در سن 25 سالگی وارد شورای شهر شد. او در سال 2007 بعنوان نماینده بر کرسی پارلمان ایرلند نشست.

این سیاستمدار ایرلندی هندی‌تبار، از سال 2011 وارد هیأت دولت شد و در وزارت حمل و نقل، گردشگری و ورزش، سپس وزارت‌خانه‌های بهداشت و رفاه اجتماعی مشغول به فعالیت شد.

ایرلند، کشوری با جمعیت حدود 4 میلیون و 600 هزار نفر است. غالب شهروندان ایرلند از مذهب مسیحی کاتولیک‌ و کلیسا در این کشور نهادی قدرتمند محسوب می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم