.
.
.

فوت 1200 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا طی یک روز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دانشگاه آمریکایی «جان هاپکینز» روز دوشنبه 6 آوریل اعلام کرد با ادامه روند شیوع بیماری کرونا در ایالات متحده بیش از 1200 نفر در عرض یک روز در این کشور جانشان را از دست دادند.

تا روز یکشنبه 5 آوريل در آمریکا 311 هزار و 637 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و 8هزار و 454 نفر جان باخته‌اند. آمریکا بیشترین تعداد بیمار مبتلا به کرونا را در جهان دارد.

در مقابل چین که خاستگاه اصلی این ویروس، روز یکشنبه اعلام کرد، تنها یک نفر جان خود را از دشت داده و 39 مورد ابتلای جدید به این ویروس ثبت شده است. پکن همچنین اعلام کرد که 78 در آزمایش جدید نشان دادند که حامل ویروس کرونا هستند اما علائم ناشی از این بیماری بر آنها مشاهده نمی‌شود.

اما در كره جنوبی، مركز كنترل و پیشگیری از بیماری‌ها این کشور روز دوشنبه اعلام كرد، برای اولین بار پس از اوج‌گیری شیوع ویروس کرونا در 29 فوریه در این کشور کاهش بسیار چشمگیری داشته و موارد جدید ابتلا به كرونا به كمتر از 50 مورد نزول کرده است.

در کره جنوبی 47 مورد جدید ابتلا به کرونا اعلام شد که تعداد کل مبتلایان در این کشور به 10 هزار و 284 مورد رسیده است. تعداد قربانیان جدید فقط سه مورد که آمار کلی جانباختگان به 186 نفر رسید.

در ژاپن اعلام شد که بیش از 3500 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 85 تن نیز جانشان را از دست دادند.

اما در ايران روز یکشنبه 5 آوريل سخنگوی وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که 60500 مبتلا و 3739 قربانی کرونا در این کشور ثبت شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم