.
.
.

هند صادرات داروی موثر در درمان کرونا را ممنوع کرد که ترامپ از آن سخن گفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت هند، بخشنامه‌ای مبنی بر ممنوعیت صادرات هیدروکلروکین را صادر کرده که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا درموردش گفته است، این دارو، «اصول بازی» درمقابله با کووید 19 را، غوض خواهد کرد.

هیدروکلروکین یکی از قدیمی‌ترین داروهای ضد مالاریا محسوب می‌شود، اما به دلیل حدوث موتاسیون در انگل‌های مالاریا این ویروس در برابر آن مصونیت یافته و لذا این دارو دیگر در بسیاری از کشورها برای بیماران تجویز نمی‌شود.

به گزارش بلومبرگ، مدیرکل تجارت خارجی هند گفت که صادرات این دارو و ترکیب‌های ویژه آن «بلا استثنا»، ممنوع است.

ترامپ دیروز، شنبه 4 آوریل، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که با نارندرا مودی، نخست وزیر هند، صحبت کرده و از وی خواسته، اجازه حمل محموله دارویی را که ایالات‌متحده پیشتر درخواست داده بود را صادر کند. به گفته ترامپ، نخست وزیر تأکید کرد که با علاقه، این موضوع را دنبال خواهد کرد.

هنوز شواهد علمی محکمی مبنی بر اینکه این دارو در معالجه کووید 19 موثر است، وجود نداشته و از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا نیز تأیید نشده است.

تصمیم دولت هند، نخستین واکنش رسمی به سخن ترامپ در این خصوص است كه هند، موافقت كرده، مقادیری از هیدروكلروكین را در اختیار آمریکا قرار دهد.

ترامپ در جریان کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: «ما درحال هماهنگی با هند هستیم تا دارویی را در اختیار ما قرار دهند که ممکن است به کاهش عوارض کرونا، کمک کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم