.
.
.

ترامپ: انتظار می‌رود هفته‌های آینده شمار زیادی بر اثر کرونا جانشان را از دست بدهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه شنبه 4 آوریل گفت، به دلیل شیوع ویروس جدید كرونا انتظار دارد که در هفته‌های آینده شمار زیادی از مبتلایان جان خود را از دست بدهند.

رئیس جمهوری آمریکا از روند رویارویی با کرونا در کشورش ابراز رضایت کرد و گفت، برغم افزایش تعداد جانباختگان اما روند رویارویی با این ویروس به خوبی پیش می‌رود.

رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود در باره بحران و تحولات ویروس کرونا در کاخ سفید، بر ضرورت متوقف شدن شایعات از سوی برخی رسانه‌ها و عدم ترساندن شهروندان آمریکایی در چنین شرایطی تاکید کرد.

ترامپ گفت، رسانه‌ها باید شایعات و هراس افکنی میان مردم را متوقف کنند .شرایط و بحران با دیگر بحران ها بسیار متفاوت است و جهان مدت طولانی است که با چنین شرایطی مواجهه نشده است.

ترامپ در این کنفرانس با اشاره به اینکه ویروس کورونا در مناطق غیرقابل تصور گسترش می یابد، اعلام کرد که دولت آمریکا از شرکت‌های ذیربط خواسته است تا 180 میلیون ماسک پزشکی تولید کنند.

تاکنون به طرح وضعیت «اضطراری» عمل نکردیم

رئیس جمهوری آمریکا با تأکید بر اینکه تاکنون دولت او طبق برنامه «اضطراری» عمل نکرده است، گفت: «اگر مجبور به این کار شویم قرنطینه بهداشتی اجباری خواهیم کرد».

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه بیش از 92 درصد از مبتلایان به ویروس کرونا بهبود می یابند ، افزود: «با وجود آمار تلفات زیاد، اوضاع بهتر می شود و انتظار می رود تا ماه اوت اوضاع بهبود یابد».

ترامپ در این کنفرانس خبری هشدار داد که در برخی ایالت‌های آمریکا تلفات بیش از آنچه انتظار می‌فت خواهد بود.

ترامپ با تاکید بر اینکه سازمان «غذا و دارو» به تلاش خود برای یافتن واکسن برای ویروس کرونا ادامه می دهد گفت:«ما باید از شر کرونا خلاص شویم تا به سر کار خود برگردیم».

رئیس جمهوری آمریکا افزود: «بیش از 4 هزار دستگاه تنفسی برای نیویورک تهیه شد همچنین یک هزار سرباز آمریکایی در این ایالت برای نبرد با کورونا آماده هستند».

ترامپ: شاید این دارو (هیدروکلرولین)را مصرف کنم

رئیس جمهوری در این کنفرانس همچنین از همکاری آمریكا با هند برای تهیه دارویی كه می تواند در كاهش اثرات بیماری همه گیر کرونا مفید باشد خبر داد.

او گفت:«دهلی نو موافقت كرد كه مقادیر دارویی هیدروكلروكین را به ما بدهد».

ترامپ افزود: « شخصا شاید از این دارو مصرف کنم البته اول باید با پزشکان خود مشورت کنم و سپس احتمالا از این دارو مصرف کنم ».

ترامپ تاکنون دو باره آزمایش کرونا شده است ولی در دو حالت آزمایش او منفی بوده است

رئیس جمهوری آمریکا گفت، برای مبارزه با کرونا تقاضای اموال بیشتری از کنگره کرده است . او بار دیگر از آمریکایی ها خواست تا برای متوقف کردن شیوع این ویروس در خانه‌هایشان بمانند.

ترامپ در این کنفرانس اتهام آلمان مبنی بر اینکه ایالت متحده یک محموله ماسک متعلق به برلین را مصادره کرده است را نفی کرد.

رئیس جمهوری آمریکا وعده داد که «سازمان غذا و دارو» برای یافتن یک واکسن برای این بیماری به تلاش خود ادامه خواهد داد.

آمار تلفات کرونا در آمریکا

طبق گزارش دانشگاه جان هوپکینز، طی شبانه روز گذشته 24 هزار فرد جدید در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شدند. به این ترتیب شمار مبتلایان به این ویروس در آمریکا به 300 هزار و 915 تن رسید. همچنین تاکنون بیش از 8 هزار و 162 بیمار قربانی این ویروس شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم