.
.
.

برخی ماسک می‌زنند تا خوشتیپ‌تر شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با توجه به کمیابی ماسک‌های طبی در همه جای جهان در اثر فراگیر شدن بحران کرونا، برندهای معروف تولید پوشاک شروع به تولید ماسک‌ها با طرح‌های شیک و جذابی کرده‌اند، که اگر چه کارایی ماسک‌های طبی را ندارند، اما با هماهنگ و تناسبی که با لباس‌ها و چهره‌های مختلف دارند، توجه خیلی‌ها را به خود جذب کرده‌اند.

یک کاربر اینستاگرامی به نام «لنا میر لاندروت» در صفحه اینستاگرامش نوشته: «در کنار در خانه ماندن و شستن دست‌ها، کار دیگری هم هست که می‌تواند مانع انتشار ویروس‌ها شود: ماسک زدن»

به گزارش وبگاه «دی ولت» آلمان با فراگیر شدن استفاده از ماسک، بسیاری از سیاستمداران، سلبریتی‌ها، ورزشکاران، اینفلوئنسرها و مردم عادی تصاویر خود با ماسک‌های مختلف را با هشتگ #maskeauf در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های مجازی منتشر می‌کنند.

این موج جدید استفاده از ماسک بسیاری از برندهای تجاری معروف را به تولید ماسک وا داشته و حتی شرکت‌های کوچک نیز به این کار ترغیب شده‌اند. برای مثال مارک تجاری Bewooden همکاری خود با خیاطی‌های کوچک سرتاسر آلمان را در زمینه تولید ماسک آغاز کرده است.

شرکت نساجی Jungfeld که کار اصلی آن تولید جوراب است، نیز اعلام کرد ماسک‌های پنبه‌ای تولید می‌کند و به خریداران خود این امکان را داده که در کنار ماسکی که می‌خرند، یک ماسک دیگر هم سفارش دهند و شرکت آن را به فقرا و افراد آسیب‌پذیر که توان خرید ماسک ندارند، خواهد داد.

شرکت Maison Common در مونیخ آلمان، ماسک‌های سه‌لایه‌ای که از پولستر ساخته شده‌اند را به قیمت 39 یورو عرضه می‌کند. "آنیا گوکل" طراح لباس معروف آلمان در ازای 22 یورو این ماسک‌ها را با پنبه خالص دست‌دوزی کرده می‌کند. بیمارستان دانشگاهی ماینز تعدادی از این ماسک‌ها را سفارش داده است.

یک طراح لباس آلمانی دیگر به نام «تیلور یورگن ریشوپ» نیز گفت که هفته گذشته یک مشتری به او مراجعه کرده و از او خواسته ماسکی متناسب و هماهنگ با لباس‌هایش برایش طراحی کند. آقای ریشوپ از آن زمان شروع به تولید ماسک و ارسال رایگان به مشتریانش کرده است.

یک کاربر آلمانی در صفحه توئیترش نوشته که اگر چه ماسک‌ برای مبارزه با ویروس کرونا مهم است ولی مردم نباید در دوران قرنطینه به ظاهر خود بی‌تفاوت باشند و به گفته او "برخی ماسک می‌زنند تا خوشتیپ‌تر شوند."

بیشترین بازدید موضوعات مهم