بایدن خطاب به ساندرز: با رایزنی با اوباما گزینش نامزدهای مناصب دولت خود را آغاز کردم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

به نوشته هفته‌نامه آمریکایی پولتیکو، در اقدامی که احتمالاً در راستای در تنگنا قرار دادن برنی ساندرز یکی از نامزدهای احتمالی حزب دموکرات برای رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آینده قرار داشته و او را به کنار کشیدن از این رقابت سوق داده، جو بایدن معاون اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین و نامزد هم حزب ساندرز تاکید کرد که کار بررسی اعضای دولت احتمالی آینده خود را آغاز کرده و در حال رایزنی با اوباما در این خصوص می‌باشد.

جو بایدن، که شانس بیشتری برای نامزدی دموکرات‌ها در رقابت آتی بر سر ریاست‌جمهوری آمریکا دارد، فاش کرده است که وی به برنی سندرز، رقیب دموکرات خود گفته که در مسیر انتخاب اعضای دولت و معاون خود گام بر می‌دارد تا در صورت پیروزی بر ترامپ در انتخابات پیش‌رو، بلافاصله کار را در منصب جدید خویش آغاز نماید.

بایدن در جریان جمع‌آوری کمک مالی به کمپین خود به اهدا کنندگان گفت که این کمپین در نظر دارد، پرده از کمیته بررسی نامزدهای احتمالی برای منصب معاون رئیس‌جمهوری در اواسط ماه آینده بردارد و او سرگرم گفت‌وگو با دیگران در مورد دیگر نامزدهای احتمالی برای سایر مناصب است.

به نوشته این هفته‌نامه، بایدن خاطر نشان نمود: «یکی از آموخته‌های من از مدت‌ها پیش این است که من بواقع بر این باورم که رهبر کشور باید از آمادگی لازم برای داشتن افردای باهوش‌تر از خود در کنارش، برخوردار باشد که اطلاعات و دانش بیشتری از وی در مسائل گوناگون داشته باشند.»


او اضافه کرد: «بنابراین من در این راستا حرکت می‌کنم و در واقع گفت‌وگوی من با برنی (ساندرز) بر همین اساس بود. او دوست من است و ما در حال رقابت هستیم. او یک دوست است و من نمی‌خواهم او فکر کند که با انسان بی‌ادبی طرف شده، اما شما باید از همین حالا کار انتخاب افرادی که مامور بررسی پیشینه نامزدهای احتمالی برای منصب معاون رئیس‌جمهوری می‌شوند را آغاز کنید که مدتی زمان خواهد برد.»

این نخستین بار است که معاون رئیس‌جمهوری پیشین، بعد از انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها، فحوای گفت‌وگوی خصوصی خود با سندرز را فاش می‌کند.

اخیراً ساندرز اظهار داشت كه او معتقد است، علی‌رغم کسری زیاد شمار نمایندگان در رقابت خود با بایدن، هنوز فرصت کمی برای احراز نامزدی از سوی حزب دموکرات را دارد.

بایدن همچنین در اظهارات در روز جمعه 2 آوریل، فاش كرد كه او برای مشاوره در مورد روند انتخاب دولت آینده بر رایزنی با اوباما رئیس‌جمهوری پیشین، تکیه كرده است.


او گفت: «من به پرزیدنت اوباما زنگ زدم. سخن میان ما در مورد اینکه چه کسی معاون رئیس‌جمهوری باشد نبود بلکه در این خصوص بود که چه زمانی باید این اقدامات آغاز شود. اکنون زمان بیشتری وجود دارد.» او با بیان اینکه این موضوع، گونه‌ای تخمین زدن است. افزود: «ما در تاریخی در اواسط ماه، کمیته‌ای را معرفی خواهیم کرد که بر انتخاب معاون رئیس‌جمهوری، نظارت داشته باشد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم