.
.
.

افزایش شمار مزدوران سوری کشته‌شده در لیبی و خلف وعده ترکیه در پرداخت مواجب آنها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تصویری سلفی که توسط «عبدو الحمصی»، عنصر مزدور سوری فعال در لیبی، منتشر شد، نشان داد که شمار مزدوران سوری در طرابلس، همچنان بالاست زیرا این درعکس، بیش از 100 مزدور مسلح و تعدادی از خودروهای نظامی در یکی از محورهای نبرد در طرابلس دیده می‌شوند که به گفته فعالان، محور السدره در جنوب پایتخت است.

آمار تلفات انسانی «مزدوران» با توجه کشته و زخمی شدن شمار جدیدی از آنها در نبردهای لیبی، همچنان روندی فزاینده دارد. سازمان دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه، کشته شدن 9 جنگجوی عضو گروه‌های طرفدار ترکیه را در جریان درگیری با نیروهای ارتش لیبی در محورهای گوناگون خاک لیبی، ثبت کرده است که با احتساب آن، شمار کشته‌شدگان در میان گروه‌های وابسته به ترکیه در جریان عملیات نظامی در لیبی، به 165 نفر رسید.

شایان ذکر است، بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه، کشته‌شدگان، وابسته به گروه‌های «تیپ المعتصم، تیپ سلطان مراد، تیپ صقور الشمال، الحمزات و سلیمان شاه» بودند.

به گفته منابع دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه، عناصر مزدور سوری در جریان درگیری در محورهای محله صلاح‌الدین در جنوب طرابلس، محور الرمله در نزدیکی فرودگاه طرابلس و سایر محورها در محوطه فرودگاه طرابلس و محور پروژه الهضبه و همچنین درگیری‌ها در مصراته و دیگر مناطق لیبی، کشته شده‌اند.

از سوی دیگر، نارضایتی در میان مزدوران سوری، به دلیل عدم پایبندی ترکیه در عملی کردن وعده‌های خود مبنی بر پرداخت مواجب ماهانه در حدود 2000 دلار، روندی فزاینده به خود گرفته و شرایط بشدت ناهنجار زندگی آنها در لیبی نیز مزید بر علت شده است.

مطابق فایل صوتی یکی از مزدوران سوی در لیبی، همه از آمدن به لیبی و درگیر شدن در این کشور، بشدت پشیمان بوده و از کسانی که مایل به آمدن به این کشون می‌باشند، می‌خواهند از این کار منصرف شوند چرا که اوضاع، اصلا رضایت‌بخش نیست و « ترک‌ها از پرداخت 2 هزار دلار حقوق و مواجب ماهانه، سر باز زده‌اند.»

این مزدور سوری افزود: «ترکیه فقط یک ماه حقوق پرداخت کرد و بعد چیزی به ما نداد، ما در خانه مانده‌ایم و حتی سیگار هم به ما نمی‌دهند. ما نمی‌توانیم از خانه خارج شویم»، زیرا این منطقه مملو از هسته‌های وابسته به ارتش لیبی است. این مزدور سوری در ادامه گفت: «همه ما می‌خواهیم به سوریه برگردیم. کاروان‌هائی در حال آماده شدن برای بازگشت از طریق سپاه شام هستند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم