قرار است مرزهای پاکستان برای سه روز به روی افغان‌ها باز شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مقام‌های افغانستان شنبه 4 آوریل 2020 اعلام کردند، قرار است مرزهای تورخم و سپین بولدک پاکستان از تاریخ 6 الی 9 آوریل 2020 به روی افغان‌ها باز شود.

عاطف مشعل، سفیر افغانستان درپاکستان در توییتی نوشت، مقام‌های پاکستانی توافق کردند که مرزهای تورخم و سپین بولدک برای سه روز باز شود تا افغان‌های که در پاکستان گیر مانده‌اند به کشورشان بازگشت کنند.

مشعل اضافه کرد، این مرزها برای سه روز و یک طرفه باز می‌شوند و هر روز تا یک هزار مهاجر افغان از پاکستان به افغانستان بازگشت خواهند کرد.

در همین حال، سفارت پاکستان در کابل با نشر اعلامیه‌ای نوشت، به دلیل درخواست ویژه دولت افغانستان و رسیدگی به امور بشردوستانه، مرزهای تورخم و سپین بولدک از تاریخ 6-9 آوریل برای افغان‌های که مایل به بازگشت هستند باز خواهد شد.

از سوی دیگر، محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان به تاریخ 2 آوریل 2020 در تماس تلفنی با قمر جاوید باجوه، رئیس ستاد ارتش پاکستان در مورد انتقال اموال تاجران افغان صحبت کرد.

ارگ ریاست جمهوری با نشر اعلامیه‌ای نوشت، مقام‌های افغانستان و پاکستان توافق کردند که سهولت‌های لازم در زمینه انتقال کالاهای تجارتی به داخل افغانستان روی دست گرفته شود تا اموال تاجران افغان هرچه زودتر از پاکستان به افغانستان انتقال گردد.

قابل یادآوری است که دولت پاکستان اخیراً به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا مرزهایش را با افغانستان بست که این کار باعث توقف هزاران موتر باربری تاجران افغان در خاک پاکستان شده و مشکلاتی نیز برای مهاجرین افغان در آن کشور ایجاد کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم