فرمانده بسیجی: کشورهای اروپایی به وزیر بهداشت ما التماس می‌کنند!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سردار محمدحسین سپهر جانشین سازمان بسیج، مدعی شد که کشورهای اروپایی به وزیر بهداشت ایران التماس می‌کنند تا با ایشان مصاحبه داشته باشند و از تجربیات او در مقابله با ویروس کرونا استفاده کنند.

به گزارش کانال تلگرامی «سپاه پاسداران» سردار سپهر روز شنبه 4 آوریل 2020 در نشست خبری «چالش کرونا؛ نهضت مردمی حل مسأله» اظهار داشت: «بیش از 600 هزار بسیجی در سراسر کشور برای مقابله با کرونا حضور پیدا کرده‌اند و با حضور 50 هزار تیم متخصص بسیج در سراسر کشور، توانستیم حدود 70 میلیون نفر از مردم‌مان را غربالگری کنیم.»

جانشین سازمان بسیج در ادامه مدعی شد «حتی ما قائلیم به دیگر کشورها هم کمک کنیم؛ امروز کشورهای اروپایی به وزیر بهداشت ما التماس می‌کنند تا با ایشان مصاحبه داشته باشند و از تجربیات ما استفاده کنند.»

ادعای جانشین سازمان بسیج درحالی مطرح می‌شود ‌که سایر کشورها با برنامه‌‌ریزی فراگیر و دقیق و هماهنگی بین ملت و دولت به مقابله با شیوع ویروس کرونا و درمان افراد به مبتلا به آن پرداخته‌اند، در ایران هنوز شاهد آشفتگی در تصمیم‌گیری مسئولین و اظهارات ضدونقیض آنها، عدم توجه مردم به مقررات ویژه و بی‌اعتمادی به آمارهای رسمی و در نتیجه گسترش روزافزون این بیماری هستیم.

براساس تحقیقات دانشگاه «شریف» یکی از بهترین چهار مراکز علمی ایران «در خوش‌بینانه‌ترین حالت و اجرای کامل قرنطینه، وفور امکانات و همکاری مردم با دولت کرونا در این کشور 120 هزار مبتلا و 12 هزار قربانی برجای خواهد گذاشت». ایران تاکنون نیز با بیش 50 هزار مبتلا و 3500 فوتی از آسیب‌پذیرترین کشورها بوده است. این آمار البته رسمی، یعنی فاجعه و شکست در برابر بحران کرونا!

بیشترین بازدید موضوعات مهم