رهبر شاخه خراسان گروه داعش در افغانستان دستگیر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان شنبه 4 آوریل اعلام کرد، اسلم فاروقی، رهبر شاخۀ خراسان گروه داعش درکشور دستگیر شد.

این ریاست با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «عبدالله اورکزی، مشهور به اسلم فاروقی، رهبر گروه تروریستی داعش شاخۀ خراسان با 19 تن از همکاران نزدیکش به ‌شمول قاری ذاهد و سیف‌الله مشهور به ابوطلحۀ پاکستانی طی یک عملیات هدفمند و پیچیده توسط نیروهای قطعات خاص امنیت ملی دستگیر شدند».

Advertisement

در این خبرنامه آمده، اسلم فاروقی باشنده اصلی روستای «آخندزاده‌گان» منطقه اورکزی اجنسی پاکستان بوده است و وی به عنوان فرمانده گروه داعش در درۀ «عبدالخیل» ولسوالی اچین ولایت ننگرهار در شرق افغانستان و مسئول عملیات های گروه داعش در خیبر اجنسی پاکستان فعالیت داشته است.

براساس این خبرنامه، اسلم فاروقی پس از کشته شدن ابوسعید باجوری به عنوان والی خودخوانده گروه داعش در افغانستان تعیین شد.

در خبرنامه ذکر شده اسلم فاروقی«روابط تنگاتنگی با سایر شبکه‌های تروریستی مانند لشکر طیبه و شبکه‌ حقانی نیز داشت که این ارتباطات اکنون در سطوع مختلف گروه داعش شاخه خراسان گسترش یافته‌است».

براساس این خبرنامه، قاری زاهد مشهور به معاذ، مسئول نظامی گروه داعش در افغانستان و سیف الله، مشهور به ابوطلحۀ پاکستانی مسئول جلب و جذب و تنظیم افراد در کتیبه‌های مختلف داعش در ولایت ننگرهار بوده‌اند.

در همین حال، شبکه طلوع نیوز گزارش داد، اسلم فاروقی، رهبر شاخه خراسان گروه داعش جمعه 3 آوریل در ولایت قندهار در جنوب افغانستان دستگیر شده است.

قابل ذکر است که رهبر شاخۀ خراسان گروه داعش در شرایطی دستگیر شده که اخیراً در نتیجه حمله مرگبار بر مراسم یادبود از 25مین سالروز جان باختن عبدالعلی مزاری، بنیانگذار حزب وحدت اسلامی افغانستان و حمله به عبادتگاه سیک ها در کابل در مجموع بیش از 55 غیرنظامی کشته شدند که مسئولیت هر دو حمله را گروه داعش به عهده گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم