توصیه تازه در آمریکا برای مقابله با کرونا؛ تاکید زیاد بر لزوم استفاده از ماسک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

با وجود توصیه های پیشین در خصوص اهمیت استفاده از ماسک درتعامل با افراد مبتلا به کووید 19 یا در جریان مشارکت در جلسات (برغم لزوم پرهیز از چنین مشارکت‌ها)، بار دیگر از جمعه شب 4 آوریل، موضوع لزوم استفاده از ماسک و تاکید زیاد بر آن در آمریکا مورد تاکید قرار گرفت.

به گفته دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریكا در كنفرانس مطبوعاتی روزانه كاخ سفید، هسته مقابله با کووید 19 مجدداً توصیه كرده است كه هنگام خروج ازمنزل حتما از ماسک استفاده شود.

Advertisement

ترامپ در راستای تلاش برای جلوگیری از شیوع کرونا، به همه آمریکایی‌ها نسبت به لزوم استفاده از ماسک هنگام رفتن به اماکن عمومی، هشدار داد و در جریان نشست خبری گفت: مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها از مردم می‌خواهد، هرگونه پوشش روی صورت مانند دستمال را به عنوان مثال تهیه کنند تا ماسک‌های پزشکی به مقدار لازم در دسترس کارگزاران عرصه بهداشت، قرار گیرد.

او افزود: «استفاده از ماسک حقیقتا کاری داوطلبانه خواهد بود. شما مجبور به انجام این کار نیستید، و من با اختیار خود، از ماسک استفاده نمی‌کنم. اما ممکن است برخی افراد بخواهند این کار را انجام دهند و این، اشکالی ندارد.

نشستن در دفتر کاخ سفید و زدن ماسک در ملاقا ت با روسای جمهوری و نخست وزیران، پادشاهان و ملکه‌ها، قدری عجیب است، فکر نکنم چنین کاری برای من مناسب باشد.»

پژوهشی تازه

از سوی دیگر، بیل دی پالاسیو، رئیس شهرداری نیویورک از اهالی این شهرخواست، هنگام ترک خانه‌های خود در این شهر که متحمل بیشترین آسیب از کرونا در ایالات‌متحده شده، صورت خود را بپوشانند. دی پالاسیو در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: «ما نمی‌خواهیم شما از ماسک‌هایی که مورد نیاز کارکنان اورژانس و ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی است، استفاده کنید زیرا معلوم نیست، این ماسک‌های پزشکی تا پایان اپیدمی کرونا، به مقدار کافی در دسترس باشند.»

دلیل اساسی این دستورالعمل جدید، از زبان شهردار نیویورک فاش شد که گفت: بخشنامه در خواست از اهالی برای پوشاندن چهره خود، بر اساس پژوهش منتشر شده از سوی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها است که همان سازمان ملی بهداشت در ایالات‌متحده است.

این پژوهش نشان داد که انتقال ویروس کرونا ممکن است از طریق تنفس انجام شود.

به گفته دست‌اندرکاران تهیه این پژوهش که روز چهارشنبه گذشته منتشر شد: «ثابت شده است که صحبت کردن و سایر فعالیت‌های صوتی مانند آواز خواندن می‌توانند ویروس کرونا فرد مبتلا را در هوا پراکنده سازد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم