بیل گیتس برای ساخت واکسن کرونا میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیانگذار مایکروسافت، اعلام کرد برای یافتن واکسن کرونا میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری می‌کند.

بیل گیتس که پس از شیوع جهانی کرونا، به منظور انجام فعالیت‌های بشردوستانه از سمت خود به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره مایکروسافت کناره‌گیری کرده بود، از تصمیم خود برای سرمایه‌گذاری در ساخت واکسن کرونا خبر داد. او شنبه 4 آوریل 2020، به دیلی شو گفت: «اگرچه ممکن است سرمایه چند میلیارد دلاری در این راه مصرف شود اما قرار است جهان نجات یابد پس ارزشش را دارد».

گیتس در ادامه اظهار کرد: «این سرمایه قرار است به یکی یا دو شرکت از هفت شرکت که در زمینه‌های درمانی کرونا، فعالیت می‌کنند اختصاص یابد، آنها قول داده‌اند واکسن کرونا را پیدا کنند».

او در ادامه گفت: «ما در حال سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری هستیم ولی برای نجات بشر و جهان، مبلغ زیادی نیست. حتی اگر با شکست اقتصادی مواجه شویم».

به گفته گیتس، 18 ماه زمان لازم است تا واکسن قطعی کروناویروس ساخته شود.

او همچنین در مصاحبه با نشریه واشنگتن‌پست از نیاز برخی شرکت‌های سازنده واکسن کرونا به تجهیزات منحصر به فرد و گران‌قیمت خبر داده بود.

گیتس در ادامه افزود: «می‌دانیم که در این پروژه و برای ساخت این کارخانه‌ها و تاسیسات، میلیاردها دلار از بین خواهد رفت اما در شرایط فعلی که به دلیل کروناویروس، تریلیون‌ها دلار در حال نابودی است، این سرمایه‌گذاری ارزشمند است».

او بر ادامه کار بنیاد گیتس در این زمینه تاکید کرد و گفت: «قصد داریم در زمان صرفه‌جویی کنیم زیرا در این شرایط گذشت هر ماه، حیاتی است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید