.
.
.

نوید‌دهی آلمان به یافتن درمان کرونا در آینده نزدیک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اگرچه بیش از هزار مورد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در آلمان ثبت شده است، اما یانس شبان وزیر بهداشت آلمان، از وجود بارقه امیدی سخن گفت، بر این اساس که نشانه‌هایی مبنی بر وجود برخی نتایج مثبت در درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا، مشاهده شده است. او روز جمعه 3 آوریل، در اظهاراتی افزود: درمانی برای کرونا در دسترس است که خیلی زودتر از واکسن، در بازار عرضه خواهد شد.

وزیر بهداشت آلمان اظهار داشت: «تولید واکسن، فرایندی پیچیده‌تر دارد. ما سال‌هاست که داروی درمان مالاریا را می شناسیم و با نتایج استفاده از آن و عوارض ناشی از آن نیز آشنا هستیم. قبل از تصمیم‌گیری در مورد استفاده از آن در معالجه بیماران مبتلا به کرونا، باید این عوارض جانبی را کاملا ارزیابی کنیم.» وی همچنین اضافه کرد: تولید واکسن ضد کرونا به چندین ماه زمان، نیاز دارد.

وزیر بهداشت آلمان درعین حال تأکید کرد که پژوهش‌ها باید در اسرع وقت در دسترس باشند. وی همچنین هشدار داد كه همه داروها ممكن است، عوارض جانبی داشته باشند.

قابل توجه است که آلمان اکنون، مانند بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا، درحال انجام آزمایش‌هایی در مورد چندین دارو است که شامل داروئی می‌شود که برای معالجه افراد مبتلا به مالاریا و کلروکین، به کار می‌رود.

500 یورو جریمه برای متخلفان فاصله‌گذاری اجتماعی

در مورد موضوع مربوط به مبارزه با پاندمیک کرونا که از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان بدترین بحران سلامتی جهان مدرن توصیف شده، مقامات آلمانی، اعمال جریمه مالی را از اغاز روز جمعه 3 آوریل، اعلام کردند که مبلغ آن ممکن است به 500 یورو (540 دلار) برسد؛ بدین شکل که شهروندان در صورت ایستادن در کنار یکدیگر و عدم رعایت تدابیر وضع شده از سوی مسئولان به عنوان بخشی از پاسخ آنها به پاندمیک کووید 19 ، باید جریمه نقدی پرداخت کنند.

آنجلا مرکل، صدراعظم آلمان، به شهروندان توصیه کرد، از منازل خود خارج نشوند، مگر در موارد بسیار ضروری، مانند خرید مواد غذایی، ورزش و مراجعه به پزشک.

گفتنی است، تجمع بیش از دو نفر در کنار هم در کشور، ممنوع اعلام شده و رعایت دست کم یک و نیم متر فاصله از همه در هر زمان، الزامی است و مسئولان امر می‌توانند، متخلفین را جریمه کنند که به گفته دست اندرکاران امور در برلین، این جریمه ممکن است تا 500 بورو برسد.

مقامات محلی در شانزده استان آلمان، بخشنامه‌های مشابهی را صادر کردند. استان‌های هسن و شمال راین – وستفالیا برای هر تجمع بیش از دو نفر، جریمه‌ای معادل دویست یورو را تعیین کردند.

باواریا، بزرگترین استان آلمان، متحمل بیشترین آسیب از ویروس کووید 19 شده و بیش از 18000 مورد ابتلاء را ثبت کرده است.

در این شهر کسانی که فاصله یک و نیم متر با دیگری را حفظ نکنند، مبلغ 150 یورو جریمه خواهند شد.

رعایت فاصله گذاری اجتماعی میان شهروندان در مقابل مراکز بزرگ فروش مواد غذایی و داروخانه‌های آلمان، تبدیل به صحنه‌ای فراگیر شده تا جائی که شماری از این مراکز، مبادرت به کشیدن نوار برای مشخص کردن مکان ایستادن هر یک از مشتریان کردند، با این حال پلیس، چندین مورد تخلف از فاصله‌گذاری اجتماعی را گزارش کرده است.
قابل توجه است که بر اساس گزارش موسسه کنترل بیماری رابرت كخ، آلمان بیش از 79 هزار مورد ابتلاء به کرونا را ثبت كرده و تاکنون 1017 نفر در اثر کووید 19 ، جان باخته‌اند.