.
.
.

علی نصیریان: در دوران صلح و آرامش هم با یکدیگر دوست باشیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی نصیریان بازیگر پیشکسوت ایران، با اشاره به اعلام آمادگی آمریکا به ایران برای مقابله با کروناویروس و همچنین کمک بهداشتی روسیه به آمریکا تاکید کرد که «در دوران صلح و آرامش هم باید با یکدیگر دوست باشیم».

علی نصیریان در برنامه «فرش بنفشه» درباره شیوع ویروس کرونا گفت: «این یک تجربه خیلی خوبی بود تا تذکر و هشداری به انسان بدهد که این همه اِهِن و تُلُپ دارد، با این همه فناوری و اقتصاد و پول و زور و اسلحه‌های مدرن در مقابل یک ویروس از پا درمی آید و نمی‌داند چه کند».

او در ادامه افزود: «این ویروس را نمی‌شناسد و نمی‌داند با او چه معامله‌ای کند. طول می‌کشد تا آن را بشناسد و بتواند برای آن دوا و درمان پیدا کند. این موضوع خیلی عجیب و جالب است».

نصیریان با انتقاد از «غرور، تکبر، فخرفروشی، زورگویی، قلدری و کشتن همدیگر» گفت: «اکنون بشر در موقعیتی است که باید به یک همگرایی، همبستگی و دوستی برسد. تمام ملت‌ها باید از دشمنی و درگیری و خصومت دوری کنند. این یک هشدار برای ما است. ممکن است خود کره زمین هم مطمئن نباشد که چه اتفاقی خواهد افتاد. اصلا با کارهایی که بشر با کره زمین کرده انتهای کار نامعلوم است».

او با اشاره به اینکه در حال حاضر انسان‌ها با یکدیگر همدرد شده‌اند، هدف همه را تنها زنده ماندن دانست.

نصیریان با تاکید بر اینکه این دوران برای ما باید آموزنده باشد گفت: «در چنین موقعیت‌هایی همدیگر را می‌پاییم، روسیه به آمریکا مسائل بهداشتی می‌فرستد یا آمریکا می‌خواهد برای ایران وسایل بفرستد فقط در این زمان نباشد، وقتی چنین مسائلی نیست و در دوران صلح و آرامش هم با یکدیگر دوست باشیم».

این بازیگر سینما و تلوزیون ایران، با ابراز همدردی با مردم کشورش که از مسائل مسائل اقتصادی، گرانی، کمبودها و نقصان‌ها رنج می‌برند و با شیوع کرونا خانه‌نشین هم شده‌اند، آنها را انسان‌های قابل ستایش توصیف کرد.

گفتنی است، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، در 1 مارس اعلام کرد در صورتی که ایران از آمریکا برای مقابله با کرونا درخواست کند، ایالات متحده به کمک تهران خواهد آمد.

بر اساس گزارش راشاتودی، او گفت: «اگر ما بتوانیم در این مساله به ایرانی‌ها کمک کنیم، مطمئنا این کار را انجام خواهیم داد. تنها کاری که باید انجام شود این است که آنها از ما بخواهند تا به کشورشان کمک کنیم».

این پیشنهاد آمریکا با پاسخ منفی مقامات ایران از جمله رهبر رئیس جمهوری این کشور مواجه شد.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، علی خامنه‌ای گفت: «آمریکایی‌ها چندبار گفته‌اند حاضرند کمک دارویی به ایران کنند و گفته‌اند فقط شما از ما بخواهید. این از حرف‌های عجیب است».

او با بیان اینکه آمریکا خود دچار کمبود است افزود: «اگر دستتان باز است خودتان استفاده کنید. شما متهم هستید، این ویروس را ایجاد کرده‌اید. من نمی‌دانم این اتهام چقدر واقعی است. اما ممکن است دارویی وارد کشور کنید که این ویروس را ماندگار کند. شاید کسی را وارد ایران کنید تا اطلاعات خود را از میزان اثرگذاری این ویروس را تکمیل کند».