.
.
.

طالبان: اگر در نقاط تحت کنترل ما کرونا شیوع کند جنگ را در آنجا متوقف می‌كنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان پنج‌شنبه 2 آوریل در توییتی نوشت، اگر در ساحات تحت کنترل این گروه ویروس کرونا شیوع کند، آنها حاضر هستند که جنگ را در آنجا توقف دهند.

مجاهد نوشت: «اگر خدای نخواسته در ساحات تحت کنترول ما مرض کرونا شایع شود، ما وضعیت را تحت کنترول داریم، باز می‌توانیم در همان ساحه مشخص جنگ را توقف دهیم تا مؤسسات طبی به آنجا کمک‌های خود را برسانند».

مجاهد تاکید کرد، که خبرهای مبنی به آتش‌بس از طرف طالبان به دلیل شیوع ویروس کرونا صحت ندارد در برخی رسانه‌ها از صحبت‌های او در مورد آتش‌بس تعبیر نادرست شده است.

گروه طالبان اخیراً در ساحات تحت کنترل‌اش، برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا وارد عمل شد و یک بخش ویژه برای مبارزه با این ویروس در ولایت کندز در شمال شرق افغانستان ایجاد کرد.

از سوی دیگر، حکومت افغانستان، سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا اخیراً از طالبان خواستند تا برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، خشونت‌ها را توقف دهند.

قابل ذکر است که وزارت صحت عامه (بهداشت عمومی) افغانستان اعلام کرد که تعداد مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 239 نفر رسیده است.

هم زمان با افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان، سفارت چین در کابل پنج‌شنبه 2 آوریل اعلام کرد، کشورش لوازم بهداشتی به افغانستان کمک کرده که اولین بسته کمکی بهداشتی به کابل رسید.