.
.
.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 239 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 43 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 239 نفر رسید.

این وزارت اضافه کرد، این 43 مورد مثبت تازه شامل 41 مورد به ولایت هرات و دو مورد مربوط کابل می شوند که این افراد سابقه سفر به ایران را نداشتند.

به گفته این وزارت، ویروس کرونا در 18 ولایت افغانستان شیوع پیدا کرده که تنها در ولایت هرات 184 مورد مثبت این ویروس ثبت شده است که تا کنون پنج بیمار کرونا در کشور بهبود یافته و چهار نفر بر اثر این ویروس جان باخته‌اند.

وزارت بهداشت افغانستان می گوید، ویروس کرونا در کشور وارد مرحله گردش اجتماعی شده است و مردم باید بیشتر احتیاط کنند در خانه بمانند به توصیه های بهداشتی توجه کنند.

این وزارت دوشنبه 30 مارس چهارمین آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا را در شهر کابل راه اندازی کرد. تاکنون در شهرهای کابل، هرات و جلال آباد ننگرهار آزمایشگاه های تشخیص کرونا فعال اند.

در همین حال، دولت افغانستان برای مبارزه با ویروس کرونا در شهرهای کابل، هرات، فراه، نیمروز، غزنی و بدخشان قیود «روزگردی» اجرا کرده است.

از سوی دیگر، محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا فرمان داد که تمام پروازها از کابل به هرات متوقف شود.

در همین حال، اداره هوانوردی ملکی افغانستان اعلام کرد، تمام پروازهای غیرنظامی میان کابل، هرات و سایر شهرها سر از روز پنج شنبه 2 آوریل متوقف شده است.