.
.
.

ترامپ: دستگاه‌های تنفس مصنوعی زیادی خواهیم داشت و با آنها به دیگران کمک خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه چهارشنبه یکم آوریل 2020 به وقت محلی آمریکا، ضمن تاکید این که ساخت دستگاه‌های تنفس مصنوعی برای مقابله با انتشار ویروس کرونا امری پیچیده و پرهزینه است، افزود که کشورش به ساخت این دستگاه‌ها ادامه داده و تعداد زیادی از آنها را در اختیار بیمارستان‌ها قرار خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری‌ها ترامپ در کنفرانس خبری روزانه با کمیته بحران آمریکا برای مبارزه با ویروس جدید کرونا افزود که دستگاه‌های تنفس مصنوعی زیادی در کشورش ساخته خواهد شد و با آنها می‌توان به دیگر کشورها کمک کرد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین اشاره کرد که او نمی داند چین تا چه اندازه نسبت به تعداد موارد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور صادق است.

در حالی که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به مرز یک میلیون مورد نزدیک می‌شود و ایالات متحده آمریکا در این میان بخش بزرگی از موارد ابتلا به ویروس کرونا را به خود اختصاص داده به طوری که تعداد مبتلایان در این کشور به مرز 200 هزار نفر رسیده و شمار مبتلایان در شهر نیوریورک نیز به تنهایی نیز به 83 هراز مورد رسید.

همراه با انتشار سریع ویروس جدید کرونا و افزایش شمار فوتی‌ها بر اثر ابتلا به این ویروس مسئولان آمریکایی هشدار دادند که حتی اگر مردم در خانه‌هایشان بمانند و ملاقات‌هایشان را با دیگران محدود کنند بیماری ممکن است به مرگ شماری ما بین 100 تا 200 هزار آمریکایی بیانجامد.
کارشناسان این پیشبینی‌های بدبینانه را طی کنفرانس خبری مطرح کردند که سه‌شنبه با حضور رئیس جمهوری آمریکا منعقد شده بود.

کارشناسان آمریکایی در عین حال اما ابراز امیداواری کردند که« چنانچه همگان نقش خود را برای ممانعت از انتشار ویروس ایفا کنند» ویروس تا این حد انتشار نیابد.
از سوی دیگر ترامپ افزود « می‌خواهم مطمئن شوم که هر آمریکایی آمادگی مقابله با روزهای سختی که در انتظار ماست را دارد».

ترامپ گفت:« اصول توجیهی مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی تا 30 آوریل را تمدید کردیم». او همچنین افزود:« با دو هفته بین‌هایت سختی مواجه خواهیم شد».