.
.
.

اجلاس جهانی اقدام برای تغییرات آب و هوایی به دلیل کرونا به تعویق انداخته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت بریتانیا شامگاه چهارشنبه یکم آوریل 2020 اعلام کرد برگزاری اجلاس سازمان ملل متحد جهت اقدام برای تغییرات آب و هوایی موسوم به «کوپ- 26 » که قرار بود در ماه نوامبر 2020 در شهر گلاسکو استکاتلند منعقد شود را به دلیل شیوع همه‌گیر ویروس جدید کرونا «کووید -19» به زمانی دیگر که متعاقبا اعلام خواهد شد موکول کرده است.

دولت بریتانیا در بیانیه‌ای گفت « با توجه به تاثیر جهانی و مستمر شیوع همهگیر ویروس کووید - 19 انعقاد اجلاس کوپ - 26 فراگیر و آرمانگرایانه در ماه نوامبر 2020 دیگر امری امکانپذیر به نظر نمی‌رسد».

در بیانیه دولت بریتانیا همچنین آمده است که اجلاس جهانی اقدام برای تغییرات آب و هوایی در سال 2021 در همان مکان - شهر گلاسکو استکاتلند- و در تاریخی که متعاقبا اعلام می‌شود، برگزار خواهد شد.

بریتانیا روز چهارشنبه برای اولین بار از سد روزانه 500 مورد فوتی گذشته و تنها در 24 ساعت 563 نفر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت شدند که با این وجود تعداد کل فوتی‌های مبتلا به کرونا در این کشور به 2352 نفر افزایش یافته است.

وزارت بهداشت بریتانیا در حساب خود بر شبکه «توئیتر» نوشت که « از ابتدای ساعت 5 (16:00 به وقت گرینویچ) از روز 31 مارس 2020 تعداد فوت شدگانی که بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در بیمارستان‌های بریتانیا بستری شده بودند به 2352 تن افزایش یافته است.

از میان فوت شدگان یک کودک 13 ساله است که هیچگونه علائم آشکار یا نشانه‌هایی از بیماری‌های در او مشاهده نشده بود.

در حالی که شمار افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا در جهان به نزدیک به یک میلیون رسیده ایالات متحده آمریکا بخشی بزرگ از این شمار مبتلایان را به خود اختصاص داده و اکنون تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در این کشور به بیش از 200 هزار مورد افزایش یافته به طوری که تنها در شهر نیویورک 83 هزار مورد مبتلا به ویروس به ثبت رسیده است.

تیدروس ادهانوم مدیرکل سازمان بهداشت جهانی چهارشنبه گفت که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا به زودی به مرز یک میلیون خواهد رسید و شمار فوتی‌ها نیز به مرز 50 هزار مورد خواهد رسید.

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی چهارشنبه در کنفرانسی خبری گفت:« از ضریب رشد انتشار سریع ویروس کرونا نگرانیم».
این در حالی است که طبق آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی شامگاه چهارشنبه تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز 913 هزار مورد گذشت.