ویدیو؛ تک تیرانداز حوثی : زیر نظر ایرانی‌ها آموزش نظامی دیدم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یک تک تیرانداز وابسته به شبه‌نظامیان حوثی که در چنگ نیروهای مشترک در منطقه الساحل الغربی یمن گرفتار شده است اعتراف کرد که به دست کارشناسان ایرانی در یمن آموزش دیده و گفت:« با زبانهای بیگانه صحبت میکردند و از جمله آنها عناصری از حزب الله لبنان بودند».

به گزارش العربیه به نقل منابع یمنی، این تک تیرانداز حوثی گفته که از جمله گروهی بوده که برای چند روز آموزش دیده و سپس بدون آموزش کافی در چارچوب گردان مرگ به خطوط مقدم جبهه اعزام شده است.

Advertisement

این تک تیرانداز حوثی که عمر محمد صالح المرانی نام دارد تنها 5 روز پس مستقر شدنش به همراه تعدادی دیگر از اشخاص در مقری جدید در شرق منطقه کوهستانی از توابع شهرستان التحیتا در استان الحدیده در چنگ نیروهای مشترک گرفتار شده است.

تک تیرانداز حوثی در این ویدیو تاکید کرد که تعداد زیادی از همکاران تیرانداز او در جبهه شهرستان التحیتا کشته شده‌اند

او همچننين افزود که او تنها کسی است که از تشکیلات موسوم به «گردان‌های مرگ» باقی مانده است و بقیه آنها کشته شدند.

قرص‌های شجاعت

این تک تیرانداز حوثی گفت که شبه‌نظامیان حوثی به آنچه قرص‌های شجاعت می‌نامند روی آورده‌اند که مصرف کنندگان این نوع مواد احساساتی شده و با لاابالی‌ و بی‌توجه به سونوشتی که در انتظار آنها است برای مشارکت در عملیات نظامی پیشقدم می‌شوند.

این تک تیرانداز حوثی افزود که شبه‌نظامیان حوثی با سوء استفاده از مناسبت‌های دینی هر بار تعداد بیشتری از مردم را به جبهه ها اعزام می‌کنند.

صالح المرانی گفت که او از طریق مشارکت در فعالیت های دینی اخیر مربوط به میلاد رسول اکرم از سوی حوثی‌ها به سربازی گرفته شده است.
این تک تیرانداز حوثی اسیر شده همچنین اذعان کرد که یگان‌های مین‌گذاری از اهمیت زیادی نزد شبه‌نظامیان حوثی برخودار هستند.

او گفت اقدام یگان‌های مین گذاری در کارگذاشتن میدان های مین بدون توجه به نقشه هایی است که مکان‌های اغلب میدان‌های مین را نشان میدهد و حوثی ها تنها از خطوط تماس نزدیک به اماکن معین نزدیک به میدان‌های مین برای تعیین قلمرو میدان‌های مین کمک می‌گیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم